Manchester United – FC Barcelona meczem prawdy!

0
34
Robert Lewandowski; zdjęcie: FC Barcelona: Twitter

Mecz prawdy –  Hiszpańskie gazety sportowe podkręcają emocje przed rewanżowym meczem pomiędzy Man United i Barceloną. Po emocjonującym pierwszym meczu w zeszłym tygodniu, Manchester United i Barcelona spotkają się ponownie na Old Trafford. Po pierwszym meczu mamy remis 2:2.

Nic dziwnego, że hiszpańskie dzienniki sportowe zwiększają oczekiwanie przed czwartkowym meczem rewanżowym, opisując grę jako „tytaniczną” i „chwilę prawdy” dla Barcelony.

Mundo zwraca uwagę, że liderzy LaLiga będą bez Pedriego, Gaviego i Ousmane Dembele z powodu kontuzji i zawieszeń na decydujący mecz w sezonie.

Zobacz także: Kontrowersje w meczu Inter Mediolan – FC Porto

Trener Xavi przewiduje, że „pierwsze minuty będą kluczowe”.

„Mecz prawdy” – tak Diario Sport przedstawia mecz na czwartkowej okładce, pokazując piłkarzy Barcelony – z celem transferowym United, Frenkie de Jong na czele – świętujących na tle Old Trafford.

Przeczytaj jeszcze: Duża niespodzianka w meczu RB Lipsk – Manchester City

Z pewnością będzie to decydujący mecz w ich sezonie – komfortowo osiem punktów przewagi nad rywalami Realem Madryt, na szczycie ligi, Barca pozostaje zraniona potulnym odpadnięciem z Ligi Mistrzów na początku sezonu i chce odpokutować w Lidze Europy.

Sport twierdzi, że Barca „chce przywrócić prestiż w Europie” w „bardzo otwartym remisie”.

Cytują również Xaviego w przeddzień meczu, który powiedział: „To dla nas wielka szansa, aby pokazać, że możemy konkurować z dużym międzynarodowym rywalem”.

Główni bohaterowie Rashford i Lewandowski zdobią również okładkę katalońskiego L’Esportiu.

„Mocny finisz” to ich nagłówek, ponieważ przewidują, że rewanż sprowadzi się do strzelaniny między dwoma napastnikami na Old Trafford.

Przyznają jednak, że będzie to prawdziwy test dla drużyny Barcelony, pozbawionej dwóch kluczowych pomocników w postaci Pedriego i Gaviego.