Manchester United i Crystal Palace zostały ukarane przez FA po masowej bójce graczy

0
64
Manchester United i Crystal Palace zostały ukarane przez FA za zachowanie graczy obu drużyn w 67. minucie w sobotę 4 lutego. Oba kluby mają czas do poniedziałku na odpowiedź. Zdjęcie: Manchester United tanzania

Manchester United i Crystal Palace zostały oskarżone o masową bójkę między swoimi zawodnikami podczas sobotniego meczu na Old Trafford.

W 67. minucie United prowadził 2:0 dzięki bramkom Bruno Fernandesa i Marcusa Rashforda, kiedy pomocnik Palace, Jeffrey Schlupp, rzucił ciężkie wyzwanie Antony’emu. Skrzydłowy Brazylii upadł teatralnie, ale szybko wstał, gdy jego koledzy z drużyny poszli zmierzyć się ze Schluppem, co doprowadziło do masowej konfrontacji obu grup graczy.

Chociaż w przepychance wzięło udział 20 graczy, tylko Antony i Schlupp zostali ukarani, podczas gdy Casemiro otrzymał czerwoną kartkę za brutalne zachowanie po tym, jak VAR zauważył, że piłkarz United trzymał ręce na szyi Willa Hughesa podczas bójki.

W 10-osobowym składzie na boisku Palace był w stanie kontrolować mecz i strzelił jedną bramkę, ale nie był w stanie wyrównać wyniku.

Czytaj: Alan Shearer uniewinnia Casemiro

„Manchester United FC i Crystal Palace FC zostały ukarane po masowej konfrontacji między ich zawodnikami w 67. minucie meczu Premier League w sobotę lutego 2023 roku” – czytamy w oświadczeniu FA.

„Zarzuca się, że oba kluby nie upewniły się, że ich zawodnicy zachowywali się w uporządkowany sposób i/lub powstrzymywali się od prowokacyjnych zachowań, a także zarzuca się, że Manchester United FC nie zapewnił swoim zawodnikom powstrzymywania się od brutalnych zachowań.

„Manchester United FC i Crystal Palace FC mają czas do poniedziałku 13 lutego na odpowiedź”.

Po meczu Erik ten Hag powiedział, że zaakceptował decyzję o czerwonej kartce, ale stwierdził również, że Jordan Ayew powinien zostać wyrzucony z boiska za podobny incydent z Fredem w bójce.

Menedżer powiedział: „Ten zespół trzyma się razem, ale oczywiście musisz kontrolować swoje emocje. Ale w takich momentach to naprawdę trudne.”

„A potem widzę dwie walczące ze sobą drużyny. Widzę dwie drużyny, które mają kilku graczy przekraczających linię. A potem jeden gracz zostaje wybrany i wyrzucony z boiska, a dla mnie to nie jest w porządku.”

„Ayew był jednym z graczy, którzy spisali się jeszcze gorzej niż Casemiro!” – powiedział ten Hag.

Czytaj: Erik ten Hag jest gotów sprzedać tego lata sześciu piłkarzy Manchesteru United

Następny mecz United zagra z Leeds w niedzielę po tym, jak w środę wieczorem zremisowali u siebie 2:2 ze swoimi starymi rywalami, a w sobotę Palace będzie gospodarzem arcy-rywala Brighton.