Manchester United – Leeds United 2:2

0
52
Strzelcy bramek dla Manchesteru; zdjęcie z: Manchester United; Twitter

Manchester United zremisował na własnym obiekcie 2:2 z Leeds United. Bramki dla podopiecznych Erika ten Haga zdobyli Marcus Rashford oraz Jadon Sancho.

Podopieczni Erika ten Haga niespodziewanie bardzo źle rozpoczęli spotkanie. Gracze Leeds United od samego początku rzucili się do bardzo agresywnego i wysokiego pressingu. Rezultatem tego było wywołanie błędów wśród graczy Manchesteru United na ich połowie. Następnie przeprowadzono zabójczy kontratak, który zakończył się bramką w 1. minucie.

Manchester United cały czas napierał na swoich rywali, lecz nie udało się nadrobić strat w pierwszej części meczu. Swoje okazje również mieli gracze Leeds United, lecz bardzo dobra forma Lisandro Martineza poskutkowała uniemożliwieniem rywalom zdobycia drugiego gola.

Na początku drugiej części spotkania obejrzeliśmy kolejną bramkę dla Leeds United. Nieskuteczny kontratak graczy Manchesteru United zakończył się stratą piłki na swojej połowie. Następnie skuteczną i zabójczą akcję wykonali gracze Leeds United. Pewnie De Geę pokonał Summerville. Bramkę zaliczono jako trafienie samobójcze Varane’a.

Przeczytaj jeszcze: Światowe wyniki w Toruniu na Orlen Copernicus Cup

Bramki wyrównujące dla Manchesteru United zdobyli: Marcus Rashford oraz Jadon Sancho.

Pierwszy z nich piłkę do bramki skierował głową. Wrzucał z prawej strony boiska Diogo Dalot. Sancho, po rykoszecie piłki, oddał sprytny niski strzał w kierunku środka bramki. Bramkarz Leeds United był ewidentnie spóźniony podczas interwencji, a piłka przeleciała mu pod pachą.

Manchester United pomimo wielu dobrych okazji w końcówce nie był w stanie przełamać ponownie defensywy rywali. Gracze Leeds United w końcówce bronili się praktycznie całym zespołem, aby utrzymać korzystny rezultat do końca, co im się ostatecznie udało.

Manchester United 2 – Leeds United 2

62′ Rashford, 69′ Sancho – 1′ Gnonto, 49′ Varane (S.)