Manchester United mógłby sprowadzić trenera z drużyny Championship

0
3
W ciągu dwóch lat Kieran McKenna poprowadził Ipswich z 15. miejsca w League One na krawędź Premier League. (zdjęcie: alexei, x)

Na krótkiej liście kandydatów na stanowisko głównego trenera Manchesteru United w przypadku zwolnienia Erika ten Haga pojawiło się nieoczekiwane nazwisko.

Jak donosi Football Insider, nowym kandydatem na trenera Manchesteru United jest główny trener Ipswich Town, Kieran McKenna. Powodem jest to, że McKenna pracował wcześniej w Manchesterze United jako asystent zarówno Jose Mourinho, jak i Ole Gunnara Solskjaera.

Manchester United jest szczególnie zainteresowany mianowaniem menedżera Ipswich Town Kierana McKenny na swojego nowego menadżera. 37-latek pracował w klubie jako asystent trenera pod okiem José Mourinho i Ole Gunnara Solskjaera.

W bieżącym sezonie główną sensacją Championship stało się Ipswich Town. Skromny klub prowadzi w ligowej tabeli i zgromadził 87 punktów.

Dodatkowo, jak podaje Metro, na krótkiej liście trenerów Manchesteru United znalazł się także obecny trener reprezentacji Niemiec Julian Nagelsmann.

CZYTAJ: Dwaj obrońcy Manchesteru United wypadają z gry na co najmniej miesiąc

Kierownictwo „Czerwonych Diabłów” jest niezadowolone z obecnych wyników drużyny pod okiem Erika ten Haga. W Premier League Manchester United zajmuje szóste miejsce, tracąc 9 punktów do piątego Tottenhamu. Jednakże Manchester United podczas jutrzejszego meczu z Chelsea może nadrobić straty.

W Lidze Mistrzów Manchester United zajął ostatnie miejsce w swojej grupie, do której zaliczały się Bayern Monachium, Kopenhaga i Galatasaray.

CZYTAJ: Manchester United obniży cenę Sancho, aby zostawić go w Borussii Dortmund