Manchester United planuje zwerbowanie Gnabry’ego z Bayernu Monachium

0
7
Erik ten Hag wyraził zainteresowanie zwodnikiem Bayernu Monachium; zdjęcie: Santi: Twitter

W poszukiwaniu wzmocnień do ataku, Manchester United najwyraźniej patrzy w kierunku FC Bayern.

Według portalu „fichajes” na liście znajduje się angielski Serge Gnabry. W rezultacie menedżer zespołu Erik ten Hag wyraził zainteresowanie 28-latkiem wewnętrznie.

Gnabry nadal ma kontrakt z FC Bayern do 2026 roku. Z Leroyem Sané i Kingsleyem Comanem urodzony w Stuttgarcie zawodnik ma wielką konkurencję w ataku FC Bayern.

Przeczytaj: Kane popprowadził drużynę narodową do zwycięstwa w „Bitwie o Anglię”

W minionym okresie transferowym zawsze pojawiały się plotki transferowe na temat Gnabry’ego. Podkreślił jednak, że w Monachium czuje się „bardzo komfortowo”.

Trener Thomas Tuchel zachwycał się swoim podopiecznym podczas przygotowań do sezonu. „Jakość, pracowitość, pokora, duch zespołowy – Serge ma wszystko, czego potrzebujesz i zawsze jest gotów dać z siebie wszystko. Jeśli chcesz zbudować zespół na najwyższym poziomie jako trener, możesz być bardzo szczęśliwy, że go masz – powiedział 50-latek.

Manchester United musiałby więc ciężko pracować, aby odciągnąć Gnabry’ego od Bayernu. „Fikaje” spekulują na temat możliwej opłaty transferowej w wysokości 60 milionów euro. To, czy Czerwone Diabły miałyby realne szanse, jest całkowicie niepewne.

Gnabry przeniósł się z Werderu Brema do Bayernu w 2017 roku za około osiem milionów euro. Po rocznym wypożyczeniu w TSG Hoffenheim, reprezentant Niemiec zadomowił się na Säbener Straße. Do tej pory sportową atrakcją było zdobycie potrójnego trofeum latem 2020 roku.

Przeczytaj: „Nie chcę się kłócić z Messim”

Według portalu „fichajes”, trener Man United ten Hag ma być pod wrażeniem Gnabry’ego. Mówi się również, że kierownictwo sportowe klubu Premier League postrzega gwiazdę Bayernu jako „cenne wzmocnienie dla zespołu”. Z pewnością nie jest to jednak gwarancja przyszłego transferu.