Manchester United podpisze kontrakt z pomocnikiem Fiorentiny

0
4
Manchester United uzgodnił wypożyczenie Sofyana Amrabata

Manchester United zapłaci 8,5 mln funtów za wypożyczenie Sofyana Amrabata z opcją wykupu zawodnika za 21,4 mln funtów; Fiorentina wolała stałą umowę, podczas gdy Man United był świadomy, że musi przestrzegać zasady Finansowego Fair Play.

Manchester United osiągnął porozumienie z Fiorentiną w sprawie pozyskania pomocnika Sofyana Amrabata.

Man United zapłaci 10 mln euro (8,5 mln funtów) za wypożyczenie Amrabata z opcją wykupu zawodnika za 25 mln euro (21,4 mln funtów).

CZYTAJ: Manchester United finalizuje transfer hiszpańskiego obrońcy

Dyrektor ds. negocjacji piłkarskich Man United Matt Hargreaves poleciał do Włoch, aby sfinalizować transakcję.

Jest oczywiste, że Amrabat chce przenieść się do Man United. Z tego powodu 27-latek nie trenował z pierwszym składem Fiorentiny, a jego przyszłość pozostawała nierozwiązana.

Amrabat nie znalazł się w składzie Fiorentiny na czwartkowy rewanżowy mecz barażowy Ligi Konferencji Europejskiej przeciwko Rapidowi Wiedeń w związku ze spekulacjami na temat jego przyszłości.

Amrabat jest opcją preferowaną przez Erika ten Haga, który bardzo dobrze zna marokańskiego pomocnika. Zawodnik współpracował z holenderskim menadżerem w Utrechcie.

CZYTAJ: Oficjalnie: Dean Henderson odchodzi z Manchesteru United po 12 latach

Mający 27 lat Amrabat zostanie więc piątym letnim wzmocnieniem pierwszej drużyny Manchesteru United w letnim oknie transferowym.