Manchester United potwierdził numer koszulki Sofyana Amrabata

0
6
Manchester United uzgodnił wypożyczenie Sofyana Amrabata

Amrabat dołączył do Fiorentiny na zasadzie wypożyczenia w Deadline Day. W grudniu pomocnik dotarł z Marokiem do półfinału mistrzostw świata. Amrabat dziedziczy numer w drużynie po zawodniku, który w zeszłym sezonie nie pojawił się ani razu na boisku.

Cztery dni po zakończeniu wypożyczenia z Fiorentiny w Deadline Day, Sofyan Amrabat otrzymał oficjalnie nowy numer do składu Manchesteru United.

Półfinalistę Pucharu Świata z Maroko łączono z przeprowadzką na Old Trafford przez całe letnie okienko. Priorytetem był transfer Masona Mounta za 55 milionów funtów na początku lata, zanim klub dodał do zespołu bramkarza Andre Onanę i napastnika Rasmusa Hojlunda. Ponieważ do końca lata dostępnych jest niewiele opcji numerowych, Amrabat otrzymał koszulkę z numerem 4.

CZYTAJ: West Ham zaoferuje w tym tygodniu kontrakt byłemu zawodnikowi Manchesteru United

Już w połowie sierpnia portal 90min ujawnił, że Man United uzgodnił osobiste warunki z Amrabatem i nawet wstępna opłata w wysokości około 29 milionów funtów została przelana przez Fiorentinę.

Jednak biorąc pod uwagę wyraźny brak inwestycji ze strony kontrowersyjnych właścicieli klubu, Glazerów, przepisy Finansowego Fair Play (FFP) narzucone przez Premier League i UEFA były dla Man United szczególnie rygorystyczne.

27-latek był coraz bardziej sfrustrowany, podczas gdy Manchester United za priorytet uznał sprzedaż, aby zebrać niezbędne fundusze. Odejście Deana Hendersona, Anthony’ego Elangi i Freda przyniosło prawie 50 milionów funtów, ale Man United mógł sobie pozwolić jedynie na wypożyczenie Amrabata tego lata.

CZYTAJ: Mason Greenwood przerywa milczenie w sprawie wypożyczenia do Getafe z Manchesteru United

Fiorentina nie była pod wrażeniem pierwszej oferty Man United na dwa dni przed zamknięciem okienka Premier League.

Jednak obu klubom ostatecznie udało się dojść do porozumienia przed ostatecznym terminem 1 września. Man United zapłaci 8,5 miliona funtów za wypożyczenie Amrabata na 12 miesięcy. Umowa zawiera również potencjalną opcję zakupu za 17,1 mln funtów latem 2024 roku z dodatkami o wartości 4,3 mln funtów.

Amrabat nie był dostępny podczas niedzielnego popołudnia, w którym Manchester United przegrał z Arsenalem 2:3, co opóźniło debiut pomocnika aż do przerwy reprezentacyjnej. Wizyta z Brighton w sobotę 16 września może być okazją do debiutu Amrabata.

Jeśli Amrabat wystąpi w meczu przeciwko Brighton, stanie się pierwszym zawodnikiem Man United, który będzie nosił koszulkę z numerem 4 w Premier League od czasu, gdy Phil Jones wystąpił w 15-minutowym meczu przeciwko Brentford w maju 2022 roku.