Manchester United potwierdził, że Paul Pogba opuści klub jako wolny agent

0
202
Manchester United potwierdza, że Paul Pogba opuści klub pod koniec czerwca, po wygaśnięciu jego kontraktu. Źródło: Twitter

Paul Pogba opuści Manchester United, gdy jego kontrakt wygaśnie pod koniec czerwca, ogłosił klub Premier League.

Paul Pogba opuścił Man Utd, aby dołączyć do Juventusu jako wolny agent w 2012 roku, by powrócić cztery lata później za rekordową wówczas opłatę w wysokości 105 milionów euro (ponad 481 mln złotych).

Oświadczenie klubu brzmiało: „Ogłaszamy, że Paul Pogba opuści Manchester United pod koniec czerwca, po wygaśnięciu jego kontraktu”.

„Francuz od dawna współpracuje z United, dołączając do klubowej akademii z Le Havre w wieku zaledwie 16 lat.”

„Wszyscy w klubie chcielibyśmy życzyć Paulowi udanej kariery i podziękować mu za wkład w Manchester United. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w kolejnych krokach w niezwykłej podróży.”

Pogba wydał oświadczenie na swoich kontach w mediach społecznościowych, które brzmiało: „Czuję się zaszczycony, że grałem w tym klubie.”

„Wiele pięknych chwil i wspomnień, ale przede wszystkim bezwarunkowe wsparcie fanów. Dziękuję Manchesterowi United”.

Pogba wrócił do klubu w 2016 roku za rekordową wówczas opłatę w wysokości 105 mln euro z Juventusu i zdobył trzy trofea w swojej debiutanckiej kampanii.

Jednak nie udało mu się znaleźć konsekwencji podczas powrotu do United i spotkał się z krytyką podczas ostatniego sezonu.

Pomocnik został wygwizdany przez własnych kibiców w ostatnich dwóch występach przeciwko Norwich City i Liverpool.

Zagraniczne źródła potwierdzają, że Pogba rozważa powrót do Juventusu po odrzuceniu zainteresowania ze strony mistrzów Premier League Manchester City.