Manchester United prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie sprzedaży zapomnianej gwiazdy innemu klubowi z Premier League

0
25
Po sfinalizowaniu umowy Dean Henderson zamienił Manchester United na grające w Premier League Crystal Palace; zdjęcie: MUIP: Twitter

Manchester United prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie sprzedaży bramkarza Deana Hendersona do innego klubu Premier League Nottingham Forest.

Henderson właśnie spędził sezon na wypożyczeniu w City Ground, a Forest chce go ciągnąć na stałe, pomimo jego kontuzji w sezonie 2022-23.

26-latek, który raz wystąpił w reprezentacji Anglii, rozpoczął sezon jako wybór nr 1 w Forest, ale problem z udem odniesiony w styczniu wykluczył go z gry do końca sezonu. Drużyna Steve’a Coopera sprowadziła Keylora Navasa na wypożyczenie.

Przeczytaj: Robert Lewandowski jest na liście transferowej w Arabii Saudyjskiej

Wraz z wygaśnięciem wypożyczenia Nevas Forest musi zakontraktować bramkarza i chce sprowadzić Hendersona z United na stałe – według talkSPORT oba kluby prowadzą obecnie zaawansowane rozmowy na temat przeprowadzki.

Henderson jest w United od 14 roku życia, ale większość czasu spędzał na wypożyczeniach w różnych klubach.

pędził dwa sezony na wypożyczeniu w Sheffield United od 2018 do 2020 roku – z których jeden był w Premier League po tym, jak pomógł im wywalczyć awans – i był pod ogromnym wrażeniem, ponieważ dwukrotnie został nazwany Młodym Piłkarzem Roku klubu.

Henderson wrócił na Old Trafford na sezon 2020-21, gdzie zaliczył 26 występów we wszystkich rozgrywkach.

Ale Henderson zaliczył tylko trzy występy w następnym sezonie i był wściekły na brak gry, gdy trafił do klubu przed dołączeniem do Forest, który jest teraz podobno skłonny zapłacić 30 milionów funtów, aby go pozyskać.

Przeczytaj: Polak w jedenastce L’Equipe

Tymczasem Manchester United może być gotowy do wycofania się od przekazania Davidowi de Gei nowego kontraktu, pomimo uzgodnienia warunków z bramkarzem.

Przyszłość Hiszpana w klubie pozostaje niepewna po tym, jak spotkał się z krytyką po porażce United 2:1 z Manchesterem City w finale Pucharu Anglii.

Brak postów do wyświetlenia