Manchester United rozpoczyna rozmowy na temat przedłużenia kontraktu obrońcy

0
3
Man Utd rozmawia z Aaronem Wan-Bissaką o nowym kontrakcie. (zdjęcie: united, twitter)

Manchester United rozpoczyna rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu z Aaronem Wan-Bissaką – czy gwiazdor pozostanie w drużynie na dłużej?

Manchester United rozpoczął rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu Aarona Wana Bissaki z klubem. Angielski obrońca przybył na Old Trafford w 2019 roku i miał fazy dobrych występów w barwach klubu. Jednak nie udało mu się konsekwentnie wykorzystać swojego potencjału. Pod wodzą Erika ten Haga wykazał się znacznie większą konsekwencją, a Holender jest pod wrażeniem jego występów w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Według doniesień The Telegraph, Manchester United byłby skłonny zaoferować Wan-Bissace nowy kontrakt. Angielski obrońca rozpoczął ostatnie 12 miesięcy swojego kontraktu z Czerwonymi Diabłami, ale ma opcję przedłużenia go o kolejny rok. Teraz toczą się dyskusje w hierarchii Man United, ponieważ klub chce, aby pozostał w klubie do 2025 roku i dłużej.

CZYTAJ: Menedżer Manchesteru United, Erik ten Hag, ostro skrytykowany za sposób, w jaki potraktował Jadona Sancho

W zeszłym sezonie odbyło się wiele dyskusji na temat tego, jak Ten Hag poprawił zdolność swoich bocznych obrońców do bombardowania napastników. Wydaje się, że to ćwiczenie pomogło Wan-Bissace, ponieważ poprawił on skuteczność ataku. Od czasów spędzonych w Crystal Palace zawsze był znany ze swoich umiejętności biegania.

W tym sezonie były zawodnik Crystal Palace asystował w meczu z Wolverhampton Wanderers w weekend otwarcia Premier League. Ze względu na kontuzję lewego obrońcy nie ma szans na rywalizację na prawej obronie. Luke Shaw i Tyrel Malacia są odsunięci na bok, co powoduje, że Diogo Dalot gra na pozycji prowizorycznego lewego obrońcy.

CZYTAJ: Dwa kluby Premier League ścigają się o podpisanie kontraktu z byłym zawodnikiem Manchesteru United

Biorąc pod uwagę kontuzje Lisandro Martineza i Victora Lindelofa w meczu z Arsenalem, możemy spodziewać się częstszych występów Wan- Bissaki w akcji.