Manchester United sprzedał środkowego obrońcę do Luton

0
7
Man Utd rozmawia z Aaronem Wan-Bissaką o nowym kontrakcie. (zdjęcie: united, twitter)

Młodzieżowy reprezentant Anglii Teden Mengi zakończył długą współpracę z klubem Manchester United, aby podpisać kontrakt z Luton Town za nieujawnioną opłatą.

21-letni środkowy obrońca przybywa na stadion piłkarski Kenilworth Road, aby zostać jedenastym nowym nabytkiem Roba Edwardsa tego lata, który zwiększa możliwości obrony.

Edwards powiedział: „Teden to ktoś, kogo znamy od dawna – Richie Kyle pracował z nim w FA w angielskich grupach wiekowych.”

„Jest w fantastycznym wieku i ma ogromne doświadczenie jak na młodego zawodnika. Otrzymał niesamowitą edukację w Manchesterze United i pomoże nam na tej pozycji zewnętrznego środkowego obrońcy.”

„To fantastyczny sportowiec, jest agresywny, świetnie radzi sobie w grach jeden na jednego i dobrze wykorzystuje piłkę.”

„Ale kiedy z nim rozmawialiśmy, dał jasno do zrozumienia, jak bardzo tego chce i tego, aby odnieść tutaj sukces.”

„Ma wspaniałą przyszłość i chcemy, aby jego przyszłość była tutaj. Nie ma od razu presji, aby był „głównym zawodnikiem” – ale byłoby wspaniale, gdyby to zrobił, ale nie można uciec od faktu, że jest tutaj, aby rywalizować.”

CZYTAJ: Wizyta u lekarza Manchesteru United przebiegła pomyślnie

Teden Mengi opuścił Manchester United. „Nie zastanawiałem się ani chwili”

W swoim pierwszym wywiadzie Mengi powiedział: „Byłem w Manchesterze United od szóstego roku życia i spędziłem tam praktycznie całe życie; Widziałem, jak ludzie przychodzą i odchodzą, a ja byłem ostatnim z mojej grupy wiekowej, który opuścił to miejsce. Choć smutno jest opuszczać Man United, to przede mną ekscytujący czas.”

„Musiałem po prostu być ze sobą szczery i zadać sobie pytanie, co będzie dla mnie najlepsze. Zostać i walczyć z Man United czy pójść gdzie indziej i szukać nowej szansy. Ostatecznie podszedłem do tego uczciwie i wybrałem tę drugą opcję”

„Nie zastanawiałem się ani chwili, aby to Luton Town był moim następnym domem. Nigdy nie mieszkałem poza Manchesterem, więc to coś, czego nie mogę się doczekać”.

„Jeszcze zanim awansowali, zespół radził sobie dobrze. Podoba mi się sposób, w jaki grają, a mając piątkę w obronie, czuję, że mógłbym bardzo dobrze się wpasować. Po rozmowie z menadżerem czuję, że mam duże szanse, aby zrobić tutaj dobre wrażenie.”

CZYTAJ: Interaktywna komedia od Netflix. To TY decydujesz o losach bohaterów!

Kariera Tedena Mengi

Urodzony w Manchesterze Teden dołączył do młodzieżówki Man United w wieku siedmiu lat, a swój pierwszy profesjonalny kontrakt podpisał w 2019 roku.

Ukłonił się drużynie do lat 21 w Football League Trophy, grając trzy razy w sezonie 2019/20, a zadebiutował w seniorskiej drużynie Czerwonych Diabłów w sierpniu 2020 roku jako rezerwowy w meczu Ligi Europejskiej UEFA przeciwko LASK. Mengi był wówczas niewykorzystanym rezerwowym w wielu meczach Ligi Mistrzów UEFA i Pucharu EFL.

Teden został wypożyczony do Derby w lutym 2021 roku, gdzie rozegrał dziewięć występów pod wodzą menadżera Wayne’a Rooneya.

W następnym sezonie dołączył do Birmingham na wypożyczenie, w którym również wystąpił dziewięć razy.

Wysoko oceniany obrońca reprezentował także Anglię na poziomie młodzieżowym, występując w drużynach poniżej 15, 16, 17, 18 i 20 lat.

Teraz kibice witają go na Kenilworth Road.

Manchester United i Luton Town nie ujawniły kwoty odstępnego, którą Czerwone Diabły otrzymały za swojego wychowanka.

CZYTAJ: Lazio zainteresowane pozyskaniem napastnika Manchesteru United Masona Greenwooda