Manchester United w oficjalnym oświadczeniu odniósł się do zarzutów dotyczących Antony’ego

0
5
Antony w czwartek był przesłuchiwany przez policję w Manchesterze. (zdjęcie: Man United Latest, twitter)

Manchester United wydał oficjalne oświadczenie, w którym potwierdza zarzuty dotyczące przemocy domowej postawione skrzydłowemu Antony’emu.

Manchester United wydał oficjalne oświadczenie, w którym potwierdził zarzuty dotyczące przemocy domowej postawione skrzydłowemu Antony’emu po miesiącach milczenia w tej sprawie.

Zarzuty dotyczące przemocy domowej zostały pierwotnie wysunięte w czerwcu przez byłą dziewczynę Antony’ego, Gabrielę Cavallin. Po tym, jak podała dalsze szczegóły dotyczące rzekomego molestowania, w tym groźby, obrażenia fizyczne i przemoc, Antony został następnie usunięty z reprezentacji Brazylii. Gracz wydał dwa osobne oświadczenia, w których zaprzeczył zarzutom.

CZYTAJ: Piłkarz Manchesteru United oskarżony o brutalny atak na byłą dziewczynę

W swoim oświadczeniu Manchester United stwierdził: „Manchester United potwierdza zarzuty postawione Antony’emu i zauważa, że policja prowadzi dochodzenie. W oczekiwaniu na dalsze informacje klub nie będzie udzielał dalszych komentarzy. Jako klub podchodzimy do tej sprawy poważnie, biorąc pod uwagę wpływ tych zarzutów na osoby, które doświadczyły przemocy”.

To oficjalne oświadczenie pojawia się po tym, jak kilka organizacji charytatywnych zajmujących się przemocą domową skrytykowało klub za pozwolenie Antony’emu na dalszą grę i treningi w związku z początkowymi zarzutami z czerwca. Policja potwierdziła, że prowadzi dochodzenie w sprawie zarzutów, co jeszcze bardziej wywiera presję na klub, aby zaradził sytuacji.

W ostatnich miesiącach Manchester United spotkał się z krytyką za prowadzenie podobnych spraw, w tym sprawy prawnej Masona Greenwooda. Klub początkowo planował ponowne włączenie Greenwooda do składu sześć miesięcy po wycofaniu zarzutów o usiłowanie gwałtu i przemocy. Ostatecznie jednak zrezygnowali z tej propozycji i Greenwood dołączył do Getafe na zasadzie wypożyczenia.

CZYTAJ: Obejrzyj trening gwiazdy Manchesteru United Masona Greenwooda z Getafe

Organizacje charytatywne i grupy wsparcia zajmujące się przemocą domową wzywają władze i kluby piłkarskie, w tym Premier League i FA, do podjęcia znaczących działań przeciwko przemocy domowej z udziałem znanych osobistości sportowych. Podkreślają potrzebę polityki zerowej tolerancji w celu zajęcia się kulturą przemocy wobec kobiet i dziewcząt w piłce nożnej.

Sytuacja dotycząca Antony’ego rodzi szersze pytania dotyczące sposobu, w jaki kluby piłkarskie radzą sobie z zarzutami przemocy domowej i uwypukla rosnącą kontrolę klubów w celu skutecznego rozwiązywania takich problemów.