Manchester United zainteresowany duńskim pomocnikiem

0
194
Manchester United jest teraz na dobrej pozycji do podpisania kontraktu z Christianem Eriksenem! Źródło: Twitter

Manchester United ma nadzieję przekonać duńskiego pomocnika Christiana Eriksena do dołączenia do nich przed nowym sezonem.

Sądzono, że 30-latek wolałby pozostać w Londynie po udanym powrocie z Brentford w drugiej połowie ubiegłego sezonu.

The Bees (Pszczoły) miały nadzieję, że Eriksen zostanie, chociaż uważano, że Tottenham Hotspur również chciał ponownie podpisać z nim umowę.

Jednak umowa nie została uzgodniona z żadnym klubem, co dało United szansę na złożenie oferty za wolnego agenta.

Eriksen doznał zatrzymania akcji serca podczas gry na Euro 2020 w czerwcu, ale był w stanie wznowić karierę po założeniu wszczepionego kardiowertera-defibrylatora (ICD).

Po uwolnieniu przez Inter Mediolan – ponieważ urządzenie ICD nie jest dozwolone w Serie A – Eriksen przyjął w styczniu ofertę Brentford dotyczącą sześciomiesięcznego kontraktu, a menedżer Thomas Frank wielokrotnie powtarzał, że Pszczoły chcą zatrzymać byłego rozgrywającego Ajaxu.

Eriksen odszedł z Tottenhamu do Interu w styczniu 2020 roku, pomagając im zdobyć tytuł Serie A w sezonie 2020-21 pod wodzą obecnego szefa Spurs Antonio Conte.

Zanim wrócił do konkurencyjnej piłki nożnej, dołączając do Brentford, Conte powiedział, że „drzwi są zawsze otwarte”, aby wrócić do treningu z Tottenhamem.

Ruch Manchesteru United dla Eriksena nie ma związku z ich ciągłymi staraniami o podpisanie kontraktu z Frenkie de Jong.

Erik ten Hag uczynił z 25-letniego holenderskiego pomocnika swój główny letni cel transferowy, ale De Jong, który grał dla nowego menedżera United w Ajaxie, wyjechał na wakacje, nie podejmując decyzji co do swojej przyszłości.

W zeszłym roku FC Barcelona ogłosiła, że ma 1,35 miliarda euro zadłużenia, więc hiszpański klub stara się generować przychody na własne plany odbudowy składu, a De Jong jest postrzegany jako jeden z ich najbardziej zbywalnych aktywów.

Czytaj: Barcelona potrzebuje „500 milionów euro na uratowanie klubu”, twierdzi wiceprezes

Idealnie byłoby, gdyby Ten Hag uzyskał jasność w obu sytuacjach, zanim jego niemiędzynarodowi gracze wrócą na rozpoczęcie treningu przedsezonowego w następny poniedziałek.