Strona główna Lekkoatletyka Marcin Lewandowski zmienił klub

Marcin Lewandowski zmienił klub

0
399
Marcin Lewandowski – Mistrz Europy, medalista Mistrzostw Świata, finalista Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, posiadacz czterech rekordów Polski zawodnikiem AZS UMCS Lublin. Źródło: Facebook

Marcin Lewandowski, uzdolniony polski lekkoatleta, mistrz Europy i medalista mistrzostw świata na 1500 m został zawodnikiem AZS UMCS Lublin. – Cieszę się, że trafiłem do AZS UMCS, który gwarantuje mi doskonałe warunki do treningów – mówi Lewandowski.

Lewandowski jest kolejnym polskim lekkoatletą, który zdecydował się przenieść do AZS UMCS Lublin.

Wcześniej kontrakty z akademickim klubem podpisały m.in. Sofia Ennaoui, Małgorzata Hołub-Kowalik czy Paulina Guba.

– Mówią o mnie, że jestem, jak wino, im starszy, tym lepszy. Mam nadzieję, że przez najbliższych kilka lat będę kontynuował karierę na najwyższym poziomie. Ten rok jest dla mnie kluczowy, bo przecież w sierpniu mam zamiar walczyć o olimpijski medal – powiedział Lewandowski.

Źródło: AZS UMCS Lublin/Facebook

Szefowie AZS UMCS Lublin rozmawiali z Lewandowskim kilka miesięcy.

– Dzięki zaangażowaniu marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego oraz miasta Lublin, zdołaliśmy wreszcie dopiąć ten transfer. Marcin to medalista mistrzostw świata, osoba bardzo profesjonalnie podchodząca do sportu. Jestem przekonany, że zrobi wszystko, co w jego mocy, by z Tokio wrócić z medalem – mówi prezes AZS UMCS Lublin, Rafał Walczyk.

Marcin Lewandowski. Źródło: AZS UMCS Lublin/Facebook

Marcin Lewandowski po raz pierwszy w barwach AZS UMCS Lublin wystartuje podczas halowych mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 20-21 lutego w Toruniu. Dwa tygodnie później Lewandowski wystartuje w odbywających się również w Toruniu halowych mistrzostwach Europy.

Działalność Akademickiego Związku Sportowego wspiera Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Głównym sponsorem AZS jest Grupa LOTOS S.A.

Czytaj: Lekkoatletyka: Justyna Saganiak zakończyła karierę