Marcin Matkowski w Dubaju awansował do ćwierćfinału debla

0
615

Marcin Matkowski i partnerujący mu pakistański tenisista Aisam-Ul-Haq Qureshi w dwóch setach pokonali Divijha Sharana i Yuichi Sugitę w I rundzie zmagań debla rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 500 w Dubaju.

Marcin Matkowski i Aisam-ul-Haq Qureshi zwyciężyli mecz  I rundy turnieju ATP 500 Duty Free Tennis Championhips. Polak i Pakistańczyk w pierwszej rundzie pokonali Hindusa Divijha Sharana i Japończyka Yuichi Sugitę 7:5, 6:1.

Mecz do wyniku 5:5 w pierwszym secie był bardzo wyrównany. Obie pary zaliczyły po jednym przełamaniu. Potem wszystko poszło po myśli Matkowskiego i Qureshi. Panowie zdobyli siedem kolejnych gemów i  zamknęli pierwszą partię. Potem uciekli przeciwnikom w drugiej na 5:0. Pewnym krokiem przeszli dalej.

Mecz trwał godzinę. W tym czasie Matkowski i Qureshi zaserwowali pięć asów, przy własny podaniu wygrali 73% rozegranych wymian, jeden raz zostali przełamani, wykorzystali cztery z ośmiu break pointów i łącznie zdobyli 59 punktów, o 18 więcej od rywali.

Kolejnymi rywalami Polaka i Pakistańczyka będą rozstawieni z numerem 2 Holender Jean-Julien Rojer i Rumun Horia Tecau, z którymi przegrali ubiegłoroczny finał Dubai Duty Free Tennis Championships.

Matkowski i jego partner umówili się w tym sezonie na stałą współpracę. W wielkoszlemowym Australian Open zatrzymali się na ćwierćfinale, a w czterech występach w turniejach ATP – nie licząc zawodów w Dubaju – wygrali tylko jeden mecz.

Marcin Matkowski jest jedynym Polakiem w zespole imprezy rozgrywanej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Źródło: sportowefakty.wp.pl/przegladsportowy.pl/sport.onet.pl