Marko Arnautovic: UEFA zawiesza napastnika Austrii za obrazę gracza z Macedonii Północnej

0
375
UEFA zakazała Marko Arnautovićowi grania w jednym meczu na euro 2020 za obrazę gracza z Macedonii Północnej. Zdjęcie: Twitter

Austriacki napastnik Marko Arnautovic został zawieszony przez UEFA na jeden mecz po tym, jak został uznany za winnego „obrażania innego gracza” w niedzielnym zwycięstwie nad Macedonią Północną w Euro 2020.

Federacja Piłki Nożnej Macedonii Północnej poinformowała w poniedziałek, że złożyła wniosek do UEFA o ukaranie Arnautovica za nacjonalistyczny wybuch po tym, jak strzelił gola w meczu.

UEFA zawiesiła piłkarza na jeden mecz, co oznacza, że w środę wykluczy go z meczu z Holandią.

Arnautovic zaprzeczył używaniu rasistowskiego języka podczas meczu w Bukareszcie, ale przeprosił za świętowanie gola w poście na Instagramie.

Co się stało?

Arnautovic, który ma serbskie dziedzictwo, został ukarany za zbyt ostentacyjną i obraźliwą radość po golu w spotkaniu Austria – Macedonia Północna podczas Euro 2020.

Arnautovic wydawał się kierować antyalbańskie oszczerstwa wobec przeciwników Egzona Bejtulaia i Gjanniego Alioskiego, którzy mają albańskie korzenie.

Arnautovic po meczu na Instagramie zaprzeczył, że powiedział rasistowski żart, pisząc, że „nie jest rasistą”.

32-latek został uznany za winnego wykroczenia, a UEFA nie uznała jego działań za dyskryminujące.

– Komisja Dyscyplinarna UEFA potraktowała słowa piłkarza jako obrazę względem przeciwnika – poinformowała austriacka federacja.

Czytaj: Siatkarka zawieszona za rasistowski gest wobec tajskich przeciwniczek

Arnautovic, który urodził się w Austrii i ma serbskiego ojca, przeprosił za świętowanie gola w poście na Instagramie.

Napisał: „W emocjach meczu było wczoraj kilka gorących słów, za które chciałbym przeprosić, zwłaszcza moich przyjaciół z Macedonii Północnej i Albanii.

„Chciałbym bardzo wyraźnie powiedzieć jedno: nie jestem rasistą.

„Mam przyjaciół w prawie każdym kraju i opowiadam się za różnorodnością. Każdy, kto mnie zna, jest tego świadomy”.

Serbia nie uznaje niepodległości swojej byłej prowincji Kosowo, podczas gdy między Serbią a Macedonią Północną istnieje historyczne napięcie.

Kolejny mecz Austrii odbędzie się w czwartek z Holandią na arenie Johana Cruyffa, a Macedonia Północna zmierzy się z Ukrainą.