Martin Odegaard wyjaśnia, w czym pomógł mu Cristiano Ronaldo

0
64
Ronaldo o 16-letnim Martinie Odegaardzie w 2016 roku: „To świetny zawodnik i ma przed sobą dobrą przyszłość”. Nie pomylił się. Zdjęcie: The CR7 Timeline/Twitter

„Bardzo się o mnie troszczył” – Martin Odegaard wyjaśnia, jak Cristiano Ronaldo pomógł mu zaaklimatyzować się w Realu Madryt.

Martin Odegaard ujawnił, jak Cristiano Ronaldo i dwóch innych starszych graczy pomogli mu zaaklimatyzować się w Realu Madryt jako młodzieniec.

Odegaard przeniósł się do stolicy Hiszpanii w wieku 16 lat ze Stromsgodset w rodzinnej Norwegii. Kiedy po raz pierwszy przybył do Valdebebas, nie znał hiszpańskiego, ale znalazł w szatni kilku graczy, którzy potrafili porozumiewać się po angielsku, takich jak Ronaldo, Luka Modrić i Toni Kroos. Odegaard, obecnie 24-letni kapitan Arsenalu, pochwalił tych trzech graczy za to, że byli „bardzo uprzejmi”, wspominając swoje pierwsze dni w Madrycie jako nastolatek.

„Wtedy myślałem tylko o tym, jak ci faceci mnie potraktują, jak wejdę do ich szatni. Czułem się jak małe dziecko, które nie umie mówić po hiszpańsku” – powiedział Odegaard dla The Players’ Tribune.

„Ale wszyscy byli bardzo mili, a ci, którzy mówili po angielsku – Kroos, Modrić, Ronaldo – na początku bardzo się mną opiekowali. Dali mi rady i bardzo mi pomogli. Ale szczerze mówiąc, nie wydaje mi się, żeby którykolwiek z nich był szczególnie zaniepokojony 16-latkiem z Norwegii, który zajmie ich miejsce w drużynie.”

Czytaj: Cristiano Ronaldo pobił kolejny rekord!

Odegaard został najmłodszym debiutantem Realu Madryt w wieku 16 lat, w maju 2016 roku, kiedy zastąpił Ronaldo w wygranym 7:3 meczu z Getafe. Jednak nie udało mu się odnaleźć w Madrycie i był wysyłany na różne okresy wypożyczeń w Eredivisie i La Liga, zanim dołączył do Kanonierów w kolejnej tymczasowej umowie w styczniu 2021 roku. Zaczął być coraz silniejszy w Emirates i przypieczętował stałe przejście do londyńskiego klubu latem 2021 roku i od tamtej pory nie ogląda się za siebie.

Czytaj: Była gwiazda Realu Madryt puka do drzwi Mourinho

Co dalej z Odegaardem? Pomocnik zagra w sobotę, kiedy Arsenal zmierzy się z Brentford w Premier League.