Mason Greenwood otrzymał aktualne informacje na temat swojej przyszłości w Manchesterze United

0
3
Po tym, jak Manchester United skreślił Masona Greenwooda, ten zmuszony był znaleźć nowy klub. (zdjęcie: united, twitter)

Dyrektor generalny Manchesteru United, Richard Arnold, zasugerował, że nie należy oczekiwać, że Mason Greenwood będzie grał dla Manchesteru United.

Jak podaje GOAL, dyrektor generalny Manchesteru United, Richard Arnold, zasugerował, że „nie ma nadziei, że Mason Greenwood będzie grał w Manchesterze United” w przyszłości. Oświadczenie to wydano po wewnętrznym dochodzeniu dotyczącym 21-letniego napastnika, który został aresztowany w styczniu 2022 roku pod zarzutem usiłowania gwałtu, napaści i stosowania środków przymusu. Jednak zarzuty te zostały wycofane w lutym 2023 roku, co umożliwiło Greenwoodowi wznowienie kariery zawodowej.

Latem Greenwood trenował oddzielnie od reszty składu Manchesteru United, a później pod koniec okna transferowego zapewnił sobie wypożyczenie do drużyny La Liga Getafe. Pomimo przeniesienia do Getafe, Greenwood pozostaje związany umową z Manchesterem United do 2025 roku.

CZYTAJ: Wszyscy chcą koszulki Masona Greenwooda

Arnold skomentował sytuację Greenwooda podczas spotkania wszystkich pracowników, które odbyło się w odpowiedzi na doniesienia o „niezadowoleniu wewnątrz klubu”, jak poinformował portal The Athletic. Niektórzy członkowie personelu, w tym kobieca drużyna klubu, wyrazili obawy, że Greenwood może powrócić do pierwszego składu.

W odpowiedzi na pytania zadane wcześniej podczas spotkania Arnold stwierdził: „Nie oczekuje się, że Mason będzie grał dla Manchesteru United”.

Greenwood zadebiutował niedawno w barwach Getafe, wchodząc z ławki rezerwowych i grając przez 13 minut w wygranym 3:2 meczu z Osasuną. Podczas meczu usłyszał okrzyki „Greenwood die” (czyli „Greenwood umrzyj”) ze strony kibiców przeciwnej drużyny, ale Getafe przez cały mecz okazywało wsparcie młodemu napastnikowi.

Przyszłość Masona Greenwooda w Manchesterze United pozostaje niepewna i okaże się, czy będzie miał on do odegrania jakąś rolę w klubie poza obecnym okresem wypożyczenia w Getafe.

CZYTAJ: Mason Greenwood przerywa milczenie w sprawie wypożyczenia do Getafe z Manchesteru United