Mason Greenwood przerywa milczenie w sprawie wypożyczenia do Getafe z Manchesteru United

0
11
Getafe mocno promowało przybycie Greenwooda w mediach społecznościowych, zdjęcie: Uncle Wilson: Twitter

Klub Premier League ogłosił w zeszłym miesiącu, że 21-latek, który zostanie oficjalnie zaprezentowany jako gracz Getafe we wtorkowy wieczór, będzie kontynuował karierę z dala od klubu.

Greenwood został zawieszony przez klub z Old Trafford 30 stycznia 2022 roku w związku z zarzutami dotyczącymi młodej kobiety po tym, jak zdjęcia i filmy zostały opublikowane w Internecie.

Greenwood został oskarżony o usiłowanie gwałtu i napaść, ale Koronna Służba Prokuratorska ogłosiła w lutym, że sprawa została umorzona.

Przeczytaj: Zieliński może ugrać lepsze wynagrodzenie w Napoli

Doniesienia, że United planują go zatrzymać po wewnętrznym dochodzeniu, spotkały się z publicznym oburzeniem i 1 września potwierdzono, że uda się do Hiszpanii na sezon.

Getafe mocno promowało przybycie Greenwooda w mediach społecznościowych, a w wiadomości wideo na Twitterze napastnik Anglii powiedział: „Cześć fani Getafe, tu jest Mason. Cieszę się, że tu jestem i nie mogę się doczekać, aby zacząć”.

Inne posty pokazały Greenwooda, który ostatni raz rozegrał mecz w styczniu 2022 roku, wychodząc z tunelu przy aplauzie fanów na stadionie przed wzięciem udziału w otwartej sesji treningowej.

Przemawiając na konferencji prasowej po sobotniej porażce 2:1 z Realem Madryt – meczu, w którym Greenwood nie brał udziału – szef Getafe Jose Bordalas powiedział o zarzutach wobec napastnika: „Trywializowanie tej kwestii jest bardzo delikatną sytuacją.

„Wszyscy wiedzą, co się stało i podjęto odpowiednie środki. Wszyscy wiedzą, jak to się skończyło, z wyrokiem bez zwycięstwa. Jest piłkarzem na bardzo wysokim poziomie i przyjeżdża do Getafe z ogromnym entuzjazmem. Z pewnością chce odzyskać swój status zawodowy, a Getafe może mu w tym pomóc.

Przeczytaj: Poważne konsekwencje wobec gracza Manchesteru United

Zapytany, czy podpisanie kontraktu z Greenwoodem może wywołać nieprzychylną reakcję, Bordalas dodał: „Mogę mówić tylko na poziomie piłkarskim.

„Wszyscy wiemy, jaki ma potencjał. To bardzo młody chłopak i mamy nadzieję, że zaadaptuje się do zupełnie innej ligi.

Z pewnością chce odzyskać swój profesjonalny status, a Getafe może mu w tym pomóc.

Wychowanek akademii United, Greenwood strzelił 35 goli w 129 meczach dla Czerwonych Diabłów. Greenwood ma kontrakt na Old Trafford do czerwca 2025 roku, a umowa zawiera opcję przedłużenia o kolejny rok.