Mason Mount z solidnymi żądaniami płacowymi

0
43
Dynamiczny duet

Piłkarz Chelsea, który nie dogadał się z klubem w sprawie nowego kontraktu, jest poszukiwany przez kilka klubów Premier League.

Newcastle przystąpiło do wyścigu o pomocnika Chelsea, Masona Mounta.

Czytaj: Premier League: Ligowa czołówka walczy o gwiazdę Fulham

Reprezentant Anglii chce potroić swoją obecną pensję i podobno zarówno Liverpool, jak i Newcastle są chętne do podjęcia negocjacji z zawodnikiem Chelsea.

Eddie Howe wzmacnia swój skład i bazuje na swoich sukcesach od czasu, gdy Saudyjski Fundusz Inwestycji Publicznych (PIF) przejął stery w St James’ Park.

Dyrektor klubu Amanda Staveley i jej mąż Mehrdad Ghodoussi (z lewej) oraz menedżer Newcastle United Eddie Howe mają dość pieniędzy, by zwabić większość zawodników.

Pomimo kontuzji pomocnik zagrał tylko raz 90 minut w 2023 roku pod wodzą Grahama Pottera.

Czytaj: Zamiast zwycięstwa – remis Manchesteru United z Southampton na Old Trafford

Krótki czas gry i trudna sytuacja kontraktowa oznaczają, że Mount może latem opuścić Stamford Bridge. Daily Mail sugeruje, że Mount chce aż 240 000 funtów tygodniowo na swoim nowym kontrakcie, co stanowi solidną podwyżkę w porównaniu z jego obecnymi 80 000 funtów tygodniowo.

Newcastle prawdopodobnie będzie musiało bardziej zagłębić się w budżet wynagrodzeń, jeśli Mount ma wybrać St James’ Park przed Liverpoolem lub przedłużeniem kontraktu z Chelsea.