Masters 2021: Hideki Matsuyama odnosi zwycięstwo w Augusta National

0
315
Hideki Matsuyama jako pierwszy Japończyk w historii wygrał golfowy US Masters. Zdjęcie: Twitter

Hideki Matsuyama trzymał się z dala od boiska, by jednym uderzeniem wygrać US Masters w Auguście i zostać pierwszym Japończykiem, który zdobył tytuł mistrzowski.

Dziesięć lat od zdobycia przez Matsuyamę Srebrnego Pucharu jako czołowy amator na Mistrzostwach w 2011 roku, 29-latek powrócił, by odnotować zwycięstwo, które odbije się ogromnym echem w jego ojczystym kraju.

O zaledwie jedno uderzenie wyprzedził on drugiego Amerykanina Willa Zalatorisa

Japonia szczyciła się mistrzynią w 1977 roku, zwyciężczynią LGPA Championship, Hisako Higuchi oraz Hinako Shibuno, która dwa lata temu wygrała Women’s Open, ale ostatnim zwycięzcą w golfie był Isao Aoki, który zajął drugie miejsce. na turnieju US Open w 1980 roku.

„Jestem naprawdę szczęśliwy. Moje nerwy tak naprawdę nie zaczęły się na ostatniej dziewiątce, było to od samego początku do ostatniego uderzenia” – powiedział Matsuyama.

„Cały czas myślałem o nich [przyjaciołach i rodzinie]. Jestem naprawdę szczęśliwy, że dobrze dla nich grałem. Mam nadzieję, że będę pionierem, i wielu innych japońskich graczy pójdzie w moje ślady. Cieszę się”.

Czytaj: Oto najpopularniejszy sport wśród miliarderów

29-letni Matsuyama do zaliczenia wszystkich dołków potrzebował 278 uderzeń – o zaledwie jedno mniej od drugiego Amerykanina Willa Zalatorisa. W nagrodę będzie mógł przez rok nosić słynną zieloną marynarkę, a za zwycięstwo otrzymał dwa miliony dolarów.

Kolejnym wielkoszlemowym turniejem będzie PGA Championship (20-23 maja), a następnie US Open (17-20 czerwca) i Open Championship (15-18 lipca).