Mateusz Borek potwierdził selekcjonera piłkarzy. Co za wpis i fotka!

0
241
Mateusz Borek. Zdjęcie: Instagram/mati_borek

Choć jeszcze oficjalnie nie ogłoszono nowego selekcjonera reprezentacji Polski to głośno mówi się o tym, kto nim zostanie. Mateusz Borek tym zdjęciem i opisem tylko potwierdził wszystkie wcześniejsze przypuszczenia.

Paulo Sousa pod koniec grudnia nagle porzucił reprezentację Polski na trzy miesiące przed barażami o mistrzostwa świata w Katarze, by zacząć trenować jeden z brazylijskich klubów. Dość szybko w mediach pojawiały się nowe nazwiska, kto może zostać zastąpić Portugalczyka.

Czytaj: Adam Nawałka zastąpi Paulo Sousę

Od kilku dni media piszą tylko o jednym kandydacie. Mateusz Borek już wie, że na pewno selekcjonerem zostanie Adam Nawałka. Dziennikarz na swoim Instagramie zdradził co nieco. Dziennikarz za pomocą mediów społecznościowych przyznał, że to „najlepszy z możliwych wyborów”.

Oto, co napisał:

„Najlepszy z możliwych wyborów. Zadanie jest piekielnie trudne. Ale nie takie rzeczy ogarnialiśmy z selekcjonerem Adamem. Autobus znów nie będzie cofał, wywiadów za wiele nie będzie, jeśli kawka na PGE Narodowym to tylko z ciastkiem, a jeśli awansujemy na mundial, to zapewne do Kataru polecą też rowery. Ale najważniejsza będzie jego charyzma, czucie szatni, dbanie o każdy detal taktyczny, wybór właściwej jedenastki i komunikacja z zespołem. O top przygotowanie modowe trenera Nawałki też możemy być spokojni. Podobnie jak o komunikację z liderami kadry, na czele z Robertem Lewandowskim i Kamilem Glik. Bardzo się cieszę, że do wieloletniego, zaufanego składu dołączą też nowe twarze. Wybitni reprezentanci Polski. Wciąż młodzi. 21 – letni Jerzy Dudek i nieco młodszy 18 – letni Łukasz Piszczek. Powodzenia Panowie. Zapomnijmy już o Siwym Bajerancie. Niech bajeruje Brazylijczyków w Rio. Czekam na ekscytującą końcówkę marca. Droga na mistrzostwa świata jest mimo zaledwie dwóch spotkań do rozegrania naprawdę długa i wyboista. Prowadzi przez Moskwę i Warszawę. Niby tylko dwa kroki, ale to są aż dwa kroki. Tak szczerze, wierzycie w awans na mundial w Katarze?”

Wydaje się więc, że oficjalne ogłoszenia Adama Nawałki jako nowego trenera Biało-Czerwonych to kwestia kilku dni. Szkoleniowiec powróciłby do kadry po trzech i pół roku. W lipcu 2018 na stanowisku zastąpił go Jerzy Brzęczek.

Czytaj: Jerzy Brzęczek nowym selekcjonerem reprezentacji Polski

Biało-Czerwoni pod koniec marca zagrają półfinałowe spotkanie w barażach o mistrzostwa świata w Katarze przeciwko Rosji. W przypadku zwycięstwa czeka nas finał na swoim terenie ze zwycięzcą pary Szwecja/Czechy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Mateusz Borek (@mati_borek)