Mauricio Pochettino potwierdza, że Moises Caicedo opuści wyjazdowy mecz Chelsea z Bournemouth z powodu kontuzji

0
3
Moises Caicedo. (zdjęcie: Brighton, Twitter)

Mauricio Pochettino potwierdził, że Moises Caicedo zmaga się z kontuzją kolana, która wykluczyła pomocnika z niedzielnego meczu Chelsea z Bournemouth.

Caicedo nie znalazł się w kadrze na wyjazdowy mecz, ponieważ został uderzony w kolano podczas pełnienia obowiązków międzynarodowych w Ekwadorze.

Uważa się, że kontuzja nie jest poważna, ale 21-latek musi pauzować przez jakiś czas.

„Caicedo wrócił ze służby międzynarodowej z kontuzją kolana” – powiedział Pochettino. „Musimy go ocenić w ciągu najbliższych kilku dni, ale dzisiaj nie był dostępny, dlatego nie ma go tutaj z zespołem”.

Przeczytaj także: Mauricio Pochettino żąda cierpliwości od fanów Chelsea

Ben Chilwell również niespodziewanie opuścił drużynę The Blues w początkowej jedenastce, chociaż siedzi na ławce rezerwowych, gdy Pochettino potwierdził zmianę taktyki, która dała początek Mychajło Mudrykowi.

„Myślę, że chcemy grać z Mudrykiem na pozycji, na której zwykle gramy z Chilwellem” – Pochettino powiedział Sky Sports.

„Chcemy grać bardziej ofensywnym zawodnikiem i oczywiście zachować tę samą czwórkę obrońców z Malo Gusto, Thiago Silvą, Axelem Disasi i Levim Colwillem”.

Mudryk wchodzi za Chilwella, a Lesley Ugochukwu po raz pierwszy w barwach klubu rozpoczyna grę w środku pola, zastępując Caicedo.

„To świetna okazja dla chłopaków, którzy nie zaczęli grać w pierwszych miesiącach, aby pokazać jakość i gotowość do rywalizacji w ekstraklasie” – powiedział menadżer The Blues.

Musimy wygrać i pokazać, że jesteśmy Chelsea i jesteśmy gotowi do rywalizacji.

W tym sezonie The Blues borykali się z problemami związanymi z kontuzjami, a wśród najbardziej nieobecnych byli Reece James, Christopher Nkunku, Wesley Fofana i Armando Broja.

Romeo Lavia doznał kontuzji kostki podczas przerwy międzynarodowej, w związku z czym pomocnik będzie musiał poczekać co najmniej sześć tygodni, zanim zadebiutuje w klubie.

Przeczytaj także: Ostra krytyka postępowania z Sancho

Skład Chelsea na mecz z Bournemouth: Sanchez, Gusto, Disasi, Thiago Silva, Colwill, Gallagher, Ugochukwu, Sterling, Fernandez, Mudryk, Jackson.

Rezerwowi: Bergstrom, Palmer, Chilwell, Petrovic, Maatsen, Washington, Gilchrist, Matos, Stutter.

Brak postów do wyświetlenia