Mauricio Pochettino wzywa fanów Chelsea, aby zaufali „procesowi”

0
4
Mauricio Pochettino prosi fanów o cierpliwość. (zdjęcie: spurs, twitter)

W sobotę Chelsea została zawstydzona i pokonana przez Nottingham Forest. The Blues wydali na nowych zawodników ponad miliard funtów. Pochettino zaapelował do fanów o cierpliwość.

Mauricio Pochettino wezwał fanów Chelsea, aby zaufali „procesowi” na Stamford Bridge po druzgocącej porażce z Nottingham Forest w weekend.

Podopieczni Pochettino zmierzyli się w sobotę z Nottingham Forest i wypadli fatalnie, tracąc mnóstwo klarownych okazji i ostatecznie w 48. minucie stracili gola strzelonego przez Anthony’ego Elangę.

CZYTAJ: Niesamowity wyczyn Natalii Kaczmarek: nowy rekord Polski na 500 metrów!

Porażka Chelsea jest już drugą w sezonie i nie wygląda to dobrze.

Tym, co czyni te wyniki jeszcze bardziej przygnębiającymi dla fanów, jest fakt, że nastąpiły one po szaleństwie wydatków klubu. W ciągu ostatnich 18 miesięcy, Chelsea wydała na nowych zawodników ponad miliard funtów, a nawet dwukrotnie pobiła brytyjski rekord transferowy – podpisując kontrakt z Enzo Fernandezem za 106 milionów funtów, a następnie z Moisesem Caicedo za 115 milionów funtów.

W rozmowie z prasą po kolejnej porażce, Pochettino chciał podkreślić, że na początku jego kadencji jako menadżera Chelsea będą wzloty i upadki: „Kiedy przegrywasz mecz, pojawiają się rzeczy, które są negatywne, ale wiesz, że taki proces zawsze ma wzloty i upadki.”

„Mamy bardzo młody skład. Musimy udowodnić, że potrafimy strzelać gole i radzić sobie z sytuacją. Oczywiście przed bramką musimy podejść bardziej klinicznie i nie popełnić tego samego błędu, co dzisiaj, kiedy tracimy szansę i przegrywamy z przeciwnikiem.”

CZYTAJ: Robert Lewandowski krytykuje PZPN i odwołuje się do skandalu związanego z premiami

Chelsea powróci do gry w Premier League po wrześniowej przerwie międzynarodowej, kiedy zmierzy się z Bournemouth na Vitality Stadium, a następnie zmierzy się z Aston Villą na Stamford Bridge.