Mecz Polska – Albania owszem, ale nie koniecznie na Stadionie Narodowym w Warszawie

0
58
Stadion Narodowy; zdjęcie z: PGE Narodowy; Twitter

Z nieoficjalnych informacji, podawanych przez media wiemy, że mecz Polska – Albania, w ramach eliminacji Euro 2024 nie odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. Usterka, którą wykryto przed listopadowym starciem z Chile, nie została usunięta.

Przed meczem Polska – Chile, ostatnim sprawdzianem przed wyjazdem na mistrzostwach świata w Katarze, wykryto wadę konstrukcyjną przy elementach dachu PGE Narodowego. Mecz przeniesiono na obiekt Legii Warszawa, a na głównej arenie biało-czerwonych rozpoczęły się prace naprawcze. Niestety wiele wskazuje na to, że przez cztery miesiące nie udało się usunąć zagrożenia.

Przeczytaj także: Oczekiwania i cele stawiane przed Fernando Santosem, nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej

Operatorzy PGE Narodowego zapewniali, że dokładają wszelkich starań, by wszystkie zaplanowane na ten rok wydarzenia mogły się odbyć bez przeszkód. Nieoficjalnie wiadomo, że ten plan nie zostanie zrealizowany, gdyż spotkanie Polski z Albanią (27 marca) ma zostać przeniesione na inny stadion.

Zobacz jeszcze: Reset Kamila Stocha

Przeniesienie marcowego spotkania eliminacji Euro 2024 na inny stadion rekomenduje ze względów bezpieczeństwa też minister sportu Kamil Bortniczuk. Niewykluczone, że pojedynek odbędzie się w Gdańsku.

Starcie Polski z Albanią ma być okazją do powitania na polskiej ziemi nowego selekcjonera. Będzie to jego debiut przed polską publicznością. Wcześniej Polacy zagrają na wyjeździe z Czechami.