Media wieszczą zwolnienie szkoleniowca Starej Damy

0
2
Przyszłość Massimiliano Allegriego w Juventusie wisi na włosku. (zdjęcie: Forza Juventus, x)

Włoskie media są przekonane, że trener „Starej Damy” zostanie zwolniony po aktualnym sezonie Serie A. Władze Juventusu są nie tylko niezadowolone ze słabych wyników, ale również bardzo przeciętnej gry zespołu.

Massimiliano Allegri w ostatnich meczach zanotował z Juventusem jedno zwycięstwo w ośmiu meczach. W niedzielnym meczu Serie A z Genoą doszło do bezbramkowego remisu, a bezpośredni rywal w Milan odjechał w tabeli Serie A na trzy punkty.

Powołując się na włoskie Tuttosport czy La Gazzetta dello Sport wiemy, że Massimiliano Allegri nie opuści Juventusu przed końcem obecnego sezonu, ale też wspomniane media uważają, że nie wypełni on swojego kontraktu ze „Starą Damą”, który wygasa w 2026 roku.

CZYTAJ: Arsenal FC ostrzy zęby na Isaka

Włoscy dziennikarze, zauważają, że „odliczanie” do pożegnania Allegriego rozpoczęło się, mimo że włoski taktyk nie jest jedynym problemem Juventusu.

Calciomercato.com dodaje, że dyrektor „Starej Damy” Cristiano Giuntoli od dawna rozważał zatrudnienie innego trenera. Co więcej, ostatnie słabe wyniki gigantów Serie A potwierdzają, że w sezonie 2024–2025 potrzebują nowego rozdania.

Oficjalną wersją jest natomiast, że Giuntoli odbył rozmowę z Allegrim i zapewnił trenera, że ten będzie prowadził zespół w kolejnym sezonie.

Juventus to obecnie trzecia drużyna Serie A. Do prowadzącego Interu traci aż 16 punktów.

CZYTAJ: Czy Polak pójdzie śladami Suareza? Atlético chce pozyskać gwiazdę Barcelony