
W następstwie przygnębiającej porażki Chelsea z Brentford 0:2 na Stamford Bridge, menedżer Mauricio Pochettino potwierdził, że ma poważny problem z formą swojego zespołu na swoim terenie.
Porażka ta oznaczała ósmą porażkę Chelsea w Premier League u siebie w 2023 roku, co stanowi jej najgorszy rekord w lidze w roku kalendarzowym od 1986 roku. The Blues odnieśli tylko jedno zwycięstwo w ostatnich 13 meczach ligowych na Stamford Bridge, co podkreśla ogrom wyzwania, przed jakim stoją przed własnymi fanami.
Pomimo niepowodzenia, Pochettino pozostaje nieugięty i zapewnia, że nie jest zmartwiony, ale jest w pełni świadomy problemu. Mówiąc o zmaganiach drużyny, podkreślił potrzebę budowania pozytywnej atmosfery, niwelowania przepaści pomiędzy kibicami a zawodnikami. „Kluczem jest stworzenie dobrej atmosfery. Potrzebujemy właściwej drogi pomiędzy kibicami a zespołem” – stwierdził Pochettino.
CZYTAJ: Chelsea w styczniu skupi się na środkowym obrońcy i napastniku
Odnosząc się do reakcji zespołu na przeciwności losu, menadżer podkreślił znaczenie zachowania spokoju i odporności. „Musimy zachować spokój w tym momencie i mieć charakter, który powie: «OK, wszystko zmierza w innym kierunku, ale jesteśmy wystarczająco dojrzali, aby grać tak, jak powinniśmy». Będziemy nad tym pracować” – zapewnił Pochettino.
Patrząc w przyszłość, Chelsea stoi przed trudnym zestawem meczów na Stamford Bridge, w tym starciem o Puchar Carabao z Blackburn Rovers i ligowym spotkaniem z odwiecznym rywalem Tottenhamem Hotspur. Szczyt ich nadchodzących wyzwań nastąpi 12 listopada, kiedy będą przygotowywać się do goszczenia potężnego klubu Manchesteru City, aktualnych mistrzów Anglii i Europy.
CZYTAJ: Pep Guardiola zszokowany przepaścią pomiędzy Manchesterem City i Manchesterem United
Determinacja Pochettino zostanie wystawiona na próbę, gdy będzie starał się skierować Chelsea z powrotem na właściwy kurs, mając na celu ponowne przekształcenie własnego stadionu w fortecę.
Mauricio Pochettino is a good coach pic.twitter.com/HxdOkC0LIU
— Solomon Adusei Peprah (@Curtis_peprah) October 24, 2023







