Messi kuszony pieniędzmi z Arabii Saudyjskiej

0
46
Lionel Messi; zdjęcie: Roy Nemer: Twitter

Al-Hilal podobno ma gotowy kontrakt dla Lionela Messiego, który pozwoliłby mu wyprzedzić Cristiano Ronaldo jako najlepiej opłacanego gracza na świecie.

Portugalska gwiazda Ronaldo sfinalizował przeprowadzkę do Arabii Saudyjskiej po tym, jak został zwolniony przez Manchester United jako wolny agent w listopadzie 2022 roku, a pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki otrzymał umowę o wartości około 173 milionów funtów (214 milionów dolarów) rocznie. Ta umowa sprawiła, że 38-latek wygodnie znalazł się na szczycie listy przebojów, jeśli chodzi o najbardziej lukratywne zarobki.

Messi może jednak być w stanie wyprzedzić swojego odwiecznego rywala, a kilka ważnych decyzji dotyczących jego przyszłości na poziomie klubowym zostanie w najbliższym czasie podjętych. W obecnej sytuacji Argentyńczyk – który ma na koncie siedem Złotych Piłek – kończy kontrakt z Paris Saint-Germain i zmierza w kierunku wolnej agencji.

Zobacz jeszcze: Dwuletni kotrakt dla Sergio Ramosa i kosmiczne pieniądze

Według L’Equipe, zwycięzca Pucharu Świata 2022 będzie musiał obniżyć swoje żądania płacowe, aby wywalczyć przedłużenie we Francji – z uwzględnieniem zasad Finansowego Fair Play. Messi podobno jest niechętny do obniżenia swojego miesięcznego czeku w wysokości 3,375 miliona euro (3 miliony funtów / 4 miliony dolarów), zwłaszcza że otrzymał propozycję z Bliskiego Wschodu, która uczyniłaby go najlepiej zarabiającym graczem, jaki kiedykolwiek grał w tę grę.

Przeczytaj także: Barcelona bez Camp Nou

Al-Hilal obecnie przestrzega zakazu transferowego, ale jest przekonany, że jest w stanie dodać nowe podpisy do swoich szeregów tego lata, a ojciec Messiego, Jorge, złożył niedawno wizytę w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie, podczas której mogły odbyć się rozmowy dotyczące potencjalnego transferu do regionu.