Messi potwierdził, że to koniec

0
122
Leo Messi dla reprezentacji Argentyny zagrał 171 razy i zdobył 96 bramek. Zdjęcie: Twitter

Messi potwierdził, że finał w Katarze będzie jego ostatnim meczem na mundialu.

Lionel Messi potwierdził, że zagra swój ostatni mecz na mundialu, kiedy Argentyna zmierzy się z Francją lub Marokiem w niedzielnym finale w Katarze.

Messi poprowadził Argentynę do zwycięstwa 3:0 nad Chorwacją we wtorkowym półfinale i zdobędzie swój 172. występ w weekend, kiedy spróbuje zapewnić krajowi pierwszy tytuł mistrza świata od 1986 roku.

„Czuję się bardzo szczęśliwy, że mogłem to osiągnąć: zakończyć moją karierę na mistrzostwach świata, grając ostatni mecz w finale. Wszystko, czego doświadczyłem na tym mundialu, jest czymś bardzo ekscytującym, bo ludzie bardzo to przeżyli i cieszą się tym w Argentynie” – powiedział Messi argentyńskim mediom Diario Deportivo Ole.

„Po raz kolejny jesteśmy w finale mistrzostw świata. Trzeba się cieszyć tym niedzielnym meczem. Przechodziliśmy na turnieju przez zarówno trudne, jak i bardzo dobre chwile. Teraz doświadczyliśmy czegoś spektakularnego. Cieszę się z powodu wszystkich naszych kibiców. Domyślam się, że w kraju musi panować szaleństwo” – dodał.

„Do następnego jest wiele lat i nie sądzę, żeby było mi to dane. A zakończenie w ten sposób jest najlepsze” – dodał kapitan Argentyny.

35-latek gra na swoich piątych mistrzostwach świata, wyprzedzając czwórkę Diego Maradony i Javiera Mascherano.

Zdobywając piątą bramkę w Katarze, wyprzedził także Gabriela Batistutę jako najlepszego strzelca Albiceleste na Mistrzostwach Świata, zdobywając 11 bramek.

„Wszystko jest dobrze (rekordy), ale ważne jest, aby móc osiągnąć cel zespołowy, który jest najpiękniejszy ze wszystkich. Jesteśmy o krok od zwycięstwa i będziemy starać się dać z siebie wszystko, tak jak do tej pory, starać się tak samo i tym razem. Wiele rzeczy przelatuje ci przez głowę. Bardzo ekscytujące jest widzieć to wszystko. Widząc tych ludzi i rodzinę. Przez cały mundial to, czego doświadczyliśmy, było czymś niesamowitym. Zagramy ostatni mecz, a tego właśnie chcieliśmy”.

Wtorkowe zwycięstwo skłoniło tysiące fanów do wyjścia na ulice w Argentynie, aby świętować szósty występ reprezentacji narodowej w finale Mistrzostw Świata.

Francja zmierzy się z Marokiem w drugim półfinale dzisiaj.

Leo Messi dla reprezentacji Argentyny zagrał 171 razy i zdobył 96 bramek. W Katarze został rekordzistą w golach strzelonych dla „Albicelestes” na mundialach. Ma ich na swoim koncie 11. W niedzielnym finale z Francją lub Marokiem będzie miał ostatnią szansę, aby ten wynik poprawić.