0
310
To była noc Lionela Messiego! Źródło: Twitter

Messi pobił rekord Pelego i jest liderem wśród strzelców południowoamerykańskich mężczyzn.

Lionel Messi wyprzedził Pelego jako czołowy strzelec południowoamerykańskich mężczyzn w meczach międzynarodowych, zdobywając hat-tricka w wygranym przez Argentynę meczu eliminacji Mistrzostw Świata z Boliwią.

Strzelając wszystkie gole w wygranym 3:0 meczu w Buenos Aires, łączny wynik Messiego dla Argentyny wyniósł 79 w 153 meczach.

Legenda Brazylii Pele zakończył karierę strzelając 77 goli międzynarodowych w 92 meczach.

Gol Messiego w 14. minucie z poza pola karnego zrównał go z Pele i pobił rekord w drugiej połowie.

34-latek minął obrońcę, zdobywając drugą bramkę, po czym strzelił hat-tricka z dobicia na dwie minuty przed końcem meczu.

Po meczu kapitan Argentyny Messi i jego koledzy z drużyny świętowali trofeum Copa America przed 20 000 fanami na stadionie Monumental.

Messi poprowadził drużynę do tego tytułu, jego pierwszego dużego trofeum w międzynarodowej piłce nożnej, w lipcu, pokonując w finale Brazylię.

„Dużo marzyłem o tym dniu i dzięki Bogu nadszedł” – napisał Messi na Instagramie obok zdjęcia zespołu z trofeum po meczu.

„Nie mam słów, aby podziękować za całą miłość, którą otrzymałem. Cóż za piękna noc, tak bardzo mi się podobała – niezapomniana.”

Źródło: Instagram/leomessi

Neymar, 29-letni kolega Messiego z Paris St Germain, strzelił 69 goli w 113 występach dla Brazylii.

Argentyna zajmuje drugie miejsce po Brazylii w eliminacjach do Mistrzostw Świata Ameryki Południowej po wygraniu pięciu i zremisowaniu trzech meczów.

Czytaj: Boniek komentuje awanturę z Glikiem: „Hipokryzja totalna”