Michał Karbownik w jedenastce ”Kickera”

0
27
Michał Karbownik prezentuję dużą formę grając w 2 Bundeslidze; zdjęcie: Fortuna: Twitter

Duże wyróżnienie spotkało reprezentanta Polski Michała Karbownika. Po tym jak zaliczył asystę w spotkaniu Fortuny Düsseldorf z Hansą Rostock niemiecki magazyn ”Kicker” znalazł dla niego miejsce w jedenastce kolejki 2 Bundesligi. 

Michał Karbownik rozgrywa bardzo udany sezon na wypożyczeniu w Fortunie Düsseldorf.

Dzięki dobrym występom 22-latek zapracował na powołanie do reprezentacji Polski, a w miniony weekend potwierdził wysoką dyspozycję. Jego zespół rozbił na wyjeździe Hansę Rostock 5:2, a lewy obrońca zapisał na swoim koncie asystę przy bramce Dawida Kownackiego.

Zobacz jeszcze: Chelsea i Atletico Madryt prawdopodobnie dojdą do porozumienia w sprawie Joao Felixa

Dzięki temu zapracował na miejsce w jedenastce kolejki magazynu „Kicker”.

Polski obrońca świetnie odnalazł się w Fortunie Düsseldorf. W łącznie dwudziestu rozegranych spotkaniach strzelił jedną bramkę i dołożył do tego siedem ostatnich podań.

W 25 kolejce 2 Bundesligi w meczu na wyjeździe przeciwko Hansie Rostock asystował przy golu Dawida Kownackiego. To sprawiło, że został doceniony i wybrany do jedenastki dwudziestej piątej kolejki przez dziennikarzy ”Kickera”. Dobrą grę polskiego defensora zauważył też Fernando Santos powołując go na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski.

Przeczytaj także: Grzegorz Krychowiak odpowiada na brak powołania do reprezentacji i trafia do jedenastki kolejki Saudi Pro League

Pomocnik reprezentacji Polski trafił do jedenastki kolejki „Kickera” – już po raz trzeci w obecnym sezonie.

Trzymamy kciuki za Michała. Mamy nadzieję na dalsze, dobre występy w 2. Bundeslidze. Z dużą nadzieją będziemy obserwować występ w reprezentacji Polski przeciwko Czechom.