Michał Kwiatkowski ze swoją żoną przebiegł Maraton Nowojorski

0
10
Mistrz Świata w kolarstwie Michał Kwiatkowski ukończył słynny maraton w Nowym Jorku! (zdjęcie: Michał Kwiatkowski, X)

Michał Kwiatkowski wybrał się z żoną do Nowego Jorku, aby wziąć udział w jednym z najsłynniejszych maratonów na świecie.

Maraton w Nowym Jorku to jedna z największych imprez sportowych na świecie. Co roku do tego amerykańskiego miasta zjeżdżają się ludzie z całego świata, aby sprawdzić się na dystansie 42,195 km.

W niedzielę, kolarska sensacja Michał Kwiatkowski dokonał niezwykłego osiągnięcia, kończąc z sukcesem Maraton Nowojorski. 33-letni Polak pobiegł w Nowym Jorku u boku swojej życiowej partnerki, z którą mają dwójkę dzieci.

CZYTAJ: David de Gea rozmawia z nowym klubem po odejściu z Manchesteru United

Słynny sportowiec na popularnym portalu społecznościowym podzielił się swoim sukcesem, zamieszczając wpis: „Tak, możemy! Jedno zadanie z listy rzeczy do zrobienia.”

W poście pojawiło się zdjęcie Kwiatkowskiego i jego żony Agaty z zasłużonymi medalami. Wspólnie pokonali wyczerpujący dystans 42 km i 195 m, pokonując maraton w godnych pochwały czterech godzinach i 11 minutach.

Wyniki Kwiatkowskiego w tym sezonie są po prostu znakomite, m.in. dwa zwycięstwa – w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas w Wydmusach koło Myszyńca i triumfalne zwycięstwa etapowe w prestiżowym Tour de France. Jego wyjątkowe występy podczas Tour de Pologne zapewniły mu bardzo przyzwoite trzecie miejsce.

CZYTAJ: Manchester United dowiaduje się o kolejnej kontuzji w swoim składzie

Utrzymując kontrakt z cenioną brytyjską drużyną Ineos Grenadiers do 2025 roku, kariera Michała Kwiatkowskiego wciąż nabiera tempa. Jego niezachwiane poświęcenie i niezwykłe umiejętności sportowe zapewniają mu trwały status wysoce szanowanej postaci w świecie kolarstwa.