„Mieliśmy ostatnią szansę” – trener Francji o półfinale z Hiszpanią

0
0
Deschamps zabrał głos po meczu. "Zbyt wiele strat". (zdjęcie: Football Tweet, x)

Francja przegrała z Hiszpanią 1:2 w półfinale Mistrzostw Europy 2024. Trener Didier Deschamps skomentował odpadnięcie swojego zespołu.

Reprezentacja Francji dobrze rozpoczęła półfinałowy mecz Euro 2024 z Hiszpanią, ale ostatecznie przegrała 1:2. Głos po spotkaniu zabrał selekcjoner „Trójkolorowych” Didier Deschamps. Selekcjoner Francuzów nie ukrywał rozczarowania takim wynikiem. Przyznał jednak, że Hiszpanie byli na boisku lepsi niż jego podopieczni.

Hiszpania to bardzo dobry zespół i wiedzieliśmy o tym. Rywal miał przewagę, ale my próbowaliśmy do końca odwrócić losy meczu. To zespół, który jak dotąd pozostawił po sobie najlepsze wrażenie i ponownie pokazał to we wtorkowy wieczór – powiedział Deschamps, cytowany przez „L’Equipe”.

Być może mieliśmy trochę mniej świeżości, co doprowadziło do zbyt wielu strat w konstrukcji gry. Wiedzieliśmy bardzo dobrze, że Hiszpanie szybko zaczną wywierać presję, a my nie mieliśmy wystarczająco mocnego ataku – dodał Deschamps.

– Były aspekty, w których mogliśmy spisać się lepiej przeciwko rywalowi, który kontrolował posiadanie piłki, szczególnie jeśli chodzi o grę podań. Walczyliśmy do końca pomimo wyzwań, które wynikały z różnych powodów.

– Wielu naszych zawodników znalazło się w trudnej sytuacji. To był nasz szósty mecz w turnieju i być może zabrakło nam trochę energii. To była nasza ostatnia szansa – stwierdził Deschamps.

Dodał, że Francja nie zaprezentowała swojego tradycyjnego stylu gry, co wymagało dostosowań w trakcie turnieju przeciwko różnym przeciwnikom.

Czy Didier Deschamps powinien pozostać na czele „The Blues”?

Lider i kapitan Kylian Mbappé również podzielił się spostrzeżeniami na temat swojego występu na tym turnieju.

CZYTAJ: Kylian Mbappé skomentował swój występ na Euro 2024

W finale Hiszpanie zagrają z Anglią lub Holandią. Półfinał z udziałem tych drużyn odbędzie się dzisiaj (10 lipca) w Dortmundzie. Początek o godzinie 21:00.

CZYTAJ: „Jesteśmy gotowi na wszystko” – trener Anglii o meczu z Holandią