Strona główna Sport Baseball: Mike Trout podpisze rekordowy kontrakt na 430 mln dolarów! To najdroższa umowa w historii sportu!

Baseball: Mike Trout podpisze rekordowy kontrakt na 430 mln dolarów! To najdroższa umowa w historii sportu!

0
860

Mike Trout ma podpisać największy kontrakt w historii sportu. Trout potwierdzi 12-letnią umowę w MLB z LA Angels opiewającą na 430 milionów dolarów, czyli ponad półtora miliarda złotych. Tak drogiego kontraktu jeszcze nie było. Wszystko dlatego, że nikt nie dostał propozycji tak dużych pieniędzy za tak długoterminową współpracę

Kiedy fani twierdzą, że kontrakty piłkarzy wymykają się spod kontroli i że płacą im za dużo, to nikt nie bierze pod uwagę szalonych pieniędzy, które płaci się sportowcom sportów amerykańskich. Najlepszym dowodem jest na to 27-letniego baseballista Mike Trout, który lada dzień podpisze kontrakt na 430 milionów dolarów, czyli ponad półtora miliarda złotych.

Aby łatwiej było wyobrazić sobie wielkość sumy, jaka oferowana jest Troutowi, przedstawimy poniżej krótkie porównanie przybliżonych zarobków sportowców w złotówkach.

Według L’Equipe, w zeszłym roku Lionel Messi był najlepiej zarabiającym zawodnikiem w piłce nożnej, przynosząc do domu 37 milionów złotych miesięcznie, czyli około 440 milionów złotych rocznie, co jest całkiem przyzwoitą sumą, bo musimy pamiętać, że mowa tu o piłce nożnej, w której zawodnicy zarabiają już bardzo dużo pieniędzy.

W świecie boksu Saul Canelo Alvarez podpisał niedawno umowę z amerykańskim serwisem DAZN, na której zarobi w prawie 126 milionów złotych na 11 walkach w ciągu najbliższych pięciu lat, co odpowiada około 5 milionom złotych tygodniowo przez pół dekady.

Natomiast główny bohater tego artykułu, Mike Trout ,jest jeszcze lepszy od Messiego i Alvareza ze względu na długość trwania umowy.

Kontrakt 27-latka będzie prawdopodobnie jego ostatnim w sporcie i przyniesie mu 2,5 miliona złotych tygodniowo przez ponad dekadę, ponieważ ma on grać dla LA Angels przez 12 lat, co będzie równe ponad 1,5 miliarda złotych.

Co ciekawe, przypadek Trouta nie jest odosobniony. Bryce Harper, zawodnik Philadelphia Phillies, podpisał nową umowę na początku tego miesiąca, która uczyniła go najlepiej zarabiającym sportowcem ze względu na długość trwania kontraktu. Umowa zapewniła Harperowi 1,3 miliarda złotych za grę przez następne 13 lat. Porozumienie obejmuje również brak klauzuli handlowej, co oznacza, że Harper nie może odejść z klubu w tym czasie.

Wygląda na to, że jeżeli Trout faktycznie podpisze w tym miesiącu umowę z LA Angels na wspomniane ponad półtora miliarda złotych na 12 lat, to odbierze Harperowi tytuł najlepiej zarabiającego sportowca.

Mike Troout ma jedne z najlepszych statystyk w lidze, zwłaszcza dla jego wieku. Przez ekspertów jest uważany za największy talent generacji. Jego nowa umowa z pewnością odzwierciedla ten fakt, opiewając na tak dużą sumę, jak półtora miliarda złotych.

Jest to świetny kontrakt i chyba nie prędko zostanie pobity.

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie odwiedź f7sport.pl

Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.

źródło artykułu: sportbible