Mikel Arteta ujawnia, co Arsenal musi robić po postępach w kontrakcie Bukayo Saka

0
139
Arsenal rozważa teraz oferty wypożyczenia Kierana Tierneya po tym, jak żaden klub nie zgłosił zainteresowania odpowiednimi ofertami. (zdjęcie: Fabrizio Romano, Twitter)

Mikel Arteta mówi, że po przełomie w rozmowach kontraktowych z Bukayo Saka, Arsenal musi nadal rozwijać graczy, jeśli chcą dalej „ewoluować”.

Portal 90min potwierdził w czwartek doniesienia, że Saka uzgodnił warunki nowego długoterminowego przedłużenia na Emirates Stadium, prawie kończąc obawy, że może zostać zwabiony przez rywali o tytuł Premier League, Manchester City.

Czytaj: Szef Arsenalu, Mikel Arteta, bije rekord Premier League i wyprzedza legendę Chelsea, Jose Mourinho

Zapytany o wieści na piątkowej konferencji prasowej, Arteta pochwalił klub za podjęcie ważnego kroku w zabezpieczeniu przyszłości Saki.

„To jest to, co musimy zrobić” – powiedział Arteta. „Naszym obowiązkiem jest zatrzymać naszych najlepszych zawodników i najlepszych ludzi, a także ludzi, którzy mają te same cele i cele co klub, aby trzymać ich razem przez jakiś czas i dać im trochę stabilności, aby dalej ewoluować i stać się lepszym klubem.”

„To część rozwijania drużyny i składu, a następnie prowadzenia klubu tam, gdzie chcemy. To maksymalizacja zasobów, które będziemy mieli, a mamy ogromne zasoby, ponieważ mamy wiele talentów i musimy je zatrzymać i ulepszać.”

Czytaj: Najbardziej szalony mecz w Lidze Europy: Stade Rennes – Szachtar Donieck

Kiedy Saka był w centrum uwagi, Arteta został następnie zapytany, czy ma jakieś obawy co do braku ochrony ze strony sędziów wobec 21-latka, którego wzrost popularności zbiegł się w czasie ze wzrostem liczby fauli utalentowanego skrzydłowego.

Arteta odmówił krytykowania sędziów i zamiast tego zachęcał Sakę do dalszej pracy nad sposobami ochrony podczas meczów.

„Jestem pewien, że sędziowie chcą chronić każdy mecz i poszczególne osoby w najlepszy możliwy sposób” – powiedział Arteta. „Obecnie dużo uwagi poświęca się Bukayo i musimy o tym pamiętać jako zespół z planami, które wspólnie opracowaliśmy, rozumiejąc, co robią przeciwnicy, ale z pewnością sędziowie mają swoje obowiązki i muszą wykonywać swoją pracę.”

„Miejmy nadzieję, że nie jest o krok od kontuzji. Musimy trenować, a on musi się nauczyć, kiedy przyjmować określone piłki, co z nią zrobić, jak używać swojego ciała, kiedy skakać. „

„Nie możemy kontrolować tego, co zrobią przeciwnicy ani sędzia w ułamku sekundy. Musimy pomóc mu stać się lepszym zawodnikiem”.