Milan zdemolowany przez Inter w derbach Mediolanu

0
3
Inter Mediolan rozgromił AC Milan w derbach Mediolanu 5:1; zdjęcie: Inter Xtra: Twitter

Inter Mediolan rozgromił w sobotnich derbach Milan aż 5-1. Choć wynik może być powodem do wstydu, Stefano Pioli nie czuł potrzeby przeproszenia kibiców za występ swoich podopiecznych.

Milan oraz Inter identycznie weszły w sezon 2023/2024, wygrywając wszystkie dotychczasowe mecze. Sobotnia rywalizacja zapowiadała się więc niezwykle emocjonująco, choć do derbów Mediolanu należy tak podchodzić za każdym razem. W tym wypadku emocje są zawsze gwarantowane.

Ostatnio kibice mogli się przyzwyczaić, że Nerrazzuri dominują nad Rossonerimi. Nie inaczej było również w sobotę. Inter rozgromił bowiem swoich odwiecznych rywali aż 5-1, przedłużając serię kolejnych zwycięstw do pięciu.

Przeczytaj: Cristiano Ronaldo bombarduje operatora kamery

Choć Stefano Pioli ma świadomość, że tak wysoka porażka w derbach nie przystoi, nie zamierza dramatyzować. Przyznał, że do pewnego momentu jego drużyna pozostała w grze i mogła liczyć na korzystny rezultat.

Nie sądzę, że mieliśmy wiele niecelnych zagrań, jakość gry nie była najgorsza. Byliśmy nieuważni przy kontratakach i tak było przez cały mecz. Kiedy nam udało się strzelić gola, szybko straciliśmy znowu bramkę, co podcięło nam skrzydła. To nie powinno się zdarzyć. Musimy pracować na takimi sytuacjami, bo przykro jest przegrywać derby w takim rozmiarze. Byliśmy w grze do stanu 3-1. W kluczowych momentach Inter był sprytniejszy i skuteczniejszy.

Nie zgadzam się z tym, że musimy przepraszać kibiców. Według was chcieliśmy stracić 5 goli i przegrać derby? Przykro nam. Przeprasza się wtedy, kiedy celowo się czegoś nie zrobiło, jak należy – wyjaśnił trener Milanu.

Przeczytaj: Joao Felix: „To ważne, że Lewandowski strzela, ponieważ on z tego żyje”

Brak postów do wyświetlenia