Milik o decyzji pozostania w Juventusie

0
3
Milik zadowokony z gry w Juventusie Turyn; zdjęcie: Twitter; JuveFC

Arkadiusz Milik przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Podczas wtorkowej konferencji prasowej na pytania dziennikarzy odpowiadał napastnik Juventusu, który skomentował między innymi decyzję o pozostaniu w Turynie.

Milik był wypożyczony do Juventusu w poprzednim sezonie. Polski napastnik najwyraźniej przekonał do siebie władze turyńskiego klubu i został wykupiony. Jego obecny kontrakt wygasa w czerwcu 2026 roku.

– W Juventusie jestem szczęśliwy. Zawsze chciałem grać w wielkim klubie. Wiadomo, że jest ogromna rywalizacja na mojej pozycji. Jest czterech, pięciu zawodników, którzy mają bardzo wysokie umiejętności piłkarskie, więc myślę, że będzie rotacja w drużynie.

Przeczytaj: Novak Djoković śpiewająco awansował do półfinału US Open

Dopiero rozegraliśmy trzy spotkania, a sytuacja jest, jaka jest. Czasem trzeba akceptować, że inny piłkarz jest w lepszej formie. Trzeba dawać z siebie wszystko na treningach i czekać, by trener zmienił decyzję na twoją korzyść – przyznał Milik.

Rzeczywiście, reprezentant Polski jest obecnie pomijany przez Allegriego przy wyborze pierwszego składu. Szkoleniowiec stawia na duet Vlahović – Chiesa. Milik natomiast trzykrotnie pojawiał się na placu gry z ławki rezerwowych. W ostatnim ligowym meczu Polak asystował przy trafieniu Chiesy.

Przeczytaj: Barcelona zirytowana zachowaniem Manchesteru City podczas letniego okna transferowego