Milion funtów dla graczy Newcastle United, jeśli zdobędą Puchar Ligi Angielskiej

0
42
Piłkarze Newcastle United zarobią 1 mln funtów premii, jeśli wygrają Carabao Cup; zdjęcie: ToonArmy: Twitter

Piłkarze Newcastle podzielą się bonusami w wysokości 1 miliona funtów, jeśli zdobędą pierwsze trofeum klubu od 48 lat w finale Carabao Cup przeciwko Manchesterowi United w niedzielę.

Pula bonusowa drużyny jest 10 razy większa niż kwota, którą Newcastle otrzyma od EFL w nagrodach pieniężnych za zdobycie trofeum, ale właściciele klubu chętnie nagrodzą graczy za to, co byłoby historycznym osiągnięciem.

Przeczytaj także: Manchester United – FC Barcelona meczem prawdy!

Bonusy zostaną podzielone między graczy Eddiego Howe’a za pomocą złożonej formuły obejmującej zarówno mecze, jak i minuty rozegrane w tym sezonie.

Menedżer otrzyma również premię przewidzianą w jego kontrakcie, jeśli uda mu się poprowadzić Newcastle do pierwszego krajowego trofeum od czasu wygrania Pucharu Anglii w 1955 roku.

Premie zostały uzgodnione w rozmowach między Newcastle a zawodnikami zeszłego lata w szybszy i bardziej przyjazny sposób niż to często miało miejsce za poprzedniego właściciela Mike’a Ashleya.

Zobacz jeszcze: Kontrowersje w meczu Inter Mediolan – FC Porto

Przed sezonami 2017-18 i 2018-19 gracze Newcastle zostali uwikłani w długi spór z Ashleyem o premie, co doprowadziło do tego, że niektórzy z nich otrzymali zobowiązania medialne narzucone przez klub, dopóki właściciel się nie wycofał.

Nagrody pieniężne EFL oferowane w ten weekend są stosunkowo skromne, zwycięzcy otrzymują 100 000 £, a zdobywcy drugiego miejsca 50 000 £. Natomiast zdobywcy Pucharu Anglii otrzymują nagrodę pieniężną w wysokości 2 milionów funtów.

Loris Karius również będzie uprawniony do bonusu, mimo że dopiero po raz pierwszy wystąpi w Newcastle po przybyciu do klubu we wrześniu.

Ma wystąpić w barwach Srok po czerwonej kartce Nicka Pope’a w meczu z Liverpoolem, Marcin Dubravka zagrał już w Manchesterze United, a Karl Darlow został wypożyczony do Hull z Championship.