Mirror: Cena o połowę niższa od głównego celu Arsenalu

0
77
Tak! (foto: arsenal, twitter)

Podczas gdy reszta piłkarskiego świata jest w nastroju na Mistrzostwa Świata, Niemcy oddychają z ulgą po 1:1 z Hiszpanią, Belgowie rwą sobie włosy z głowy po kwaśnej porażce 0:2 z Marokiem. W Arsenalu zimowe okienko transferowe zostanie wykorzystane, aby utrzymać się na szczycie Premier League – aż do samego końca. Według Mirror, na rynku transferowym pojawiła się prawdziwa okazja.

To nic nowego, że Mychajło Mudryk był na radarze londyńskiego klubu, tego lata było duże zainteresowanie ze strony kilku klubów Premier League, które dostrzegły szalony potencjał w młodym skrzydłowym. Trener Szachtara Donieck opisuje Mydruka jako zawodnika ekstremalnego, z którym trzeba się zmierzyć: Mudryka nie da się zatrzymać. W momencie, w którym możesz go złapać, jest po prostu szybszy i bardziej wybuchowy.

Trener wie, że ma 21-latka na wypożyczeniu, ale ukraiński klub nie ma w planach wystawiania listy za cenę rynkową niższą niż to konieczne. Z Arsenalem, Manchesterem City, Manchesterem United, Newcastle, Realem Madryt i PSG u drzwi Mudryka, ukraiński klub jeszcze na początku jesieni liczył, że może zażądać 100 milionów euro. Kiedy Manchester United zdecydował się sprowadzić Freda do Premier League w 2018 roku, Szachtar podniósł cenę do 59 milionów euro, w Mudryku widzą supergwiazdę.

Czy „mały” Arsenal ma szansę, gdy musi prześcignąć gigantów, którzy nie mrugną okiem, dokładając kilka dodatkowych kilkudziesięciu milionów euro? Zdecydowanie! W rozmowie z Vladą Sedan tej jesieni Mudryk dał do zrozumienia, że ​​nazwa klubu nie robi na nim wrażenia, bo zależy mu na trenerze i stylu gry klubu.

Czytaj: Daily Mail: Skontaktowałem się z Edem Woodwardem

Najpierw musi dowiedzieć się od trenera o możliwościach na boisku, gdzie 21-latek podał przykład: „Gdybym miał do wyboru bycie zawodnikiem rezerwowym w Realu Madryt lub pierwszym zawodnikiem Arsenalu, prawdopodobnie wybrałbym Arsenal.”

Według Footballtransfers, Arsenal jest również uważany za mocnego gracza do pozyskania „ukraińskiego Neymara”. Największym wyzwaniem dla Arsenalu są oczekiwania kierownictwa Szachtara. Zaledwie miesiąc przed otwarciem okienka transferowego nadeszły nowe sygnały z klubu Mudryka. Według The Mirror, klub odszedł teraz od fantastycznych kwot, takich jak 100 milionów euro, i kieruje się w stronę realistycznych wód, które doprowadzą do sprzedaży w styczniu. Angielska gazeta twierdzi, że sygnały z klubu Ligi Mistrzów to teraz opłata transferowa w wysokości około 46 milionów euro.

Mudryk wcześniej wyraził swoje rozczarowanie, że klub podnosi cenę i uniemożliwia mu zrobienie kolejnego kroku w karierze, teraz sytuacja się zmieniła. Dla Arsenalu nadal oznacza to, że muszą ustalić priorytety, jeśli chcą podpisać kontrakt z Mudrykiem. Według Footballtransfers, budżet transferowy Arsenalu wynosi około 58 milionów euro w styczniu, a celem jest sprowadzenie co najmniej dwóch wzmocnień, aby zapewnić sobie wystarczający awans do tytułu Premier League.