Mistrz olimpijski wraca do treningów

0
670
Po dwóch kontuzjach Andreas Wellinger wrócił na skocznię. Pokazał swoją pierwszą próbę. Zdjęcie: Instagram

Andreas Wellinger, mistrz olimpijski z Pjongczangu, wrócił do treningów na skoczni po kontuzji i prawie rocznej przerwie. Pierwsze próby oddał na średniej skoczni w Hinterzarten.

Andreas Wellinger podczas zgrupowania w austriackim Stams, które odbywało się prawie rok temu, doznał kontuzji i zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie. Wykluczyło go to z rywalizacji w sezonie 2019/2020. Tej wiosny nabawił się kontuzji obojczyka podczas wakacji w Australii, przez co miał stracić początek okresu przygotowawczego, który i tak został odsunięty w czasie z powodu pandemii koronawirusa.

Po tej fatalnej serii kontuzji doszedł do pełni sił i mógł powrócić do treningów na skoczni. Pierwsze próby oddał na obiekcie HS77 w Hinterzarten.

– Oddałem pierwsze skoki po ponad 11 miesiącach. To był ciężki, ale i interesujący okres. Chciałbym podziękować wszystkim za wsparcie w tych trudnych chwilach! Bardzo dobrze jest wrócić do pracy – napisał w mediach społecznościowych.

Mistrz olimpijski ze skoczni normalnej w Pjongczangu opublikował także nagranie, na którym można zobaczyć jeden z jego pierwszych skoków po powrocie do treningów.

Zdjęcie główne: Instagram

Czytaj: Nowy Robert Lewandowski przymierzany do włoskiego klubu