Mistrzostwa Świata FIFA: Lionel Messi komentuje wulgarny gest Manuela Ugarte

0
12
Napięcia w meczu Urugwaju z Argentyną. (zdjęcie: Instant Foot, X)

Argentyna przegrała 0:2 z Urugwajem w emocjonującym meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata 2026, podczas którego Lionel Messi wdał się w ostrą kłótnię z Manuelem Ugarte.

W ognistym starciu na stadionie La Bombonera, Argentyna poniosła pierwszą porażkę od zwycięstwa w Mistrzostwach Świata FIFA 2022, przegrywając z Urugwajem 0:2 w zaciętym meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2026.

CZYTAJ: Vinicius Junior nie zagra przeciwko Messiemu? Niepokojące słowa lidera Realu Madryt

W meczu, naznaczonym emocjonującymi momentami, Ronald Araujo i Darwin Nunez zapewnili reprezentacji prowadzonej przez Marcelo Bielsę wygraną 2:0 z Argentyną w 4. kolejce eliminacji MŚ 2026 w strefie CONMEBOL. Jeden z istotnych punktów zapalnych miał miejsce w pierwszej połowie, kiedy Manuel Ugarte z Urugwaju zmierzył się z Rodrigo De Paulem z Argentyny, nazywając go „lizusem Messiego”. Powiedział: „Liż dalej kuta*a Messiego!”. Pomocnik PSG pokazał piłkarzowi Atletico Madryt obsceniczny gest, który dodatkowo zaognił całą sytuację. Doszło do nieestetycznej bójki z udziałem zawodników obu drużyn.

„Przesłał jasny gest na temat Rodrigo i jego silnej przyjaźni z Messim” – podała prasa urugwajska.

Messi skomentował zachowanie Ugarte

Po meczu do zdarzenia z udziałem Ugarte i de Paula odniósł się Lionel Messi, który powiedział: „To normalne. Tego rodzaju mecze, kwalifikacje, przeciwko Urugwajowi, zawsze tak jest. Wolę nie mówić co myślę, ale ci młodzi ludzie muszą nauczyć się szacunku dd starszych. Te mecze zawsze były intensywne, trudne, ale zawsze pełne szacunku. Panowie muszą się trochę nauczyć.”

Zastanawiając się nad ogólnym występem w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata, Lionel Messi przyznał, że zespół odczuwa dyskomfort, podkreślając fizyczność Urugwaju i zagrożenie w kontrataku. Pomimo porażki, Messi postrzega to jako test i stwierdza: „Musimy się podnieść i rozegrać wspaniały mecz w Brazylii”.

CZYTAJ: Lionel Messi rozpoczyna nowe przedsięwzięcie e-sportowe

Argentyna pozostaje na szczycie tabeli kwalifikacyjnej CONMEBOL, mając dwupunktową przewagę nad Urugwajem. We wtorek zespół zmierzy się z odwiecznym rywalem Brazylią, a jego celem będzie odbicie się po niedawnej porażce i utrzymanie mocnej pozycji w kampanii kwalifikacyjnej do Mistrzostw Świata. Lionel Messi koncentruje się na kwalifikacjach do Mistrzostw Świata FIFA 2026, aby po raz ostatni zaprezentować swój talent na arenie międzynarodowej.