Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w Planicy: Kubacki zdobył brązowy medal!

0
58
Dawid Kubacki zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata! (zdjęcie: Adrian Lozio, Twitter)

Na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym w Planicy w Słowenii Dawid Kubacki zdobył brązowy medal w konkursie skoków narciarskich na dużej skoczni. Turniej wygrał reprezentant gospodarzy Timi Zajc, a drugie miejsce zajął Ryoyu Kobayashi.

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym to odbywające się co dwa lata wydarzenie, które gromadzi najlepszych narciarzy biegowych, skoczków narciarskich i sportowców kombinacji norweskiej z całego świata, którzy rywalizują w różnych konkurencjach. Impreza organizowana przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS) jest jedną z najbardziej prestiżowych imprez w sporcie narciarskim.

Czytaj: Ennaoui i Kiełbasińska na podium. Dwa brązowe medale dla Polski!

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2023 odbywają się w Planicy, w Słowenii od 22 lutego do 5 marca. Planica jest dobrze znanym miejscem dla miłośników skoków narciarskich, a jej duża skocznia jest jednym z najważniejszych miejsc w tym sporcie. Podczas wydarzenia odbędą się zawody w biegach narciarskich, skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, w których wezmą udział sportowcy z ponad 60 krajów.

Medal Kubackiego

Dawid Kubacki to polski skoczek narciarski, który ma na swoim koncie wiele sukcesów na międzynarodowych zawodach. Miał być jednym z czołowych pretendentów na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym w Planicy w 2023 roku i był!

Kubacki startował z czwartej pozycji i w finale skoczył 135 m. Po raz pierwszy w karierze zdobył medal w mistrzostwach na dużej skoczni.