Mourinho mógł latem ubiegłego roku poprowadzić czołową europejską drużynę

0
0
José Mourinho odrzucił prestiżową posadę. Dwukrotnie odmówił. (zdjęcie: Squawka, X)

José Mourinho pozostaje bez pracy od trzech miesięcy po tym, jak szefowie AS Romy zwolnili go ze stanowiska głównego trenera. Ale „The Special One” mógł odejść zeszłego lata, aby pracować z czołowym europejskim zespołem.

Jak sam Mourinho przyznał w rozmowie z The Telegraph, reprezentacja Portugalii była nim zainteresowana, ten jednak odrzucił to zaproszenie aż dwa razy, ponieważ czuł emocjonalne przywiązanie do Romy.

Również w rozmowie z Fabrizio Romano, Mourinho wrócił do przeszłości, wspominając o propozycjach, które otrzymał od rodzimej federacji.

Dwukrotnie miałem otwarte drzwi. Mówili: „przyjdź, posada jest Twoja”. Pierwszy raz, gdy trenowałem Real Madryt. Plan był taki, żeby być selekcjonerem w międzyczasie. Musiałem odmówić, gdy zrozumiałem, że Florentino Perez się nie zgodzi. „Nie, José to jest niemożliwe” – ujawnił „The Special One”.

– Drugi raz byłem w Romie, kilka miesięcy później zostałem zwolniony… ale nie żałuję tego, bo powód, dla którego zrezygnowałem okazał się dobry dla mnie. Jestem szczęśliwy. Jeśli spytasz mnie jutro, o prowadzenie reprezentacji, to nie wiem, czy byłbym szczęśliwy na tym stanowisku. Jeśli spytasz mnie przed Mistrzostwami Świata, EURO czy Copa America, powiedziałbym „tak”. Dwa lata czekania na taką pracę… nie wiem, to byłoby trudne – tłumaczył Mourinho.

CZYTAJ: Newcastle chce pozyskać wielki talent z Serie A

Z powodu przywiązania do Romy Mourinho odrzucił także kluby saudyjskie, które złożyły mu całkiem korzystne oferty finansowe. Portugalczyk przyznał, że był pragmatyczny i został w Romie.

CZYTAJ: Główny trener Bayernu Monachium może przedłużyć karierę w Manchesterze

Przypomnijmy, że 61-letni specjalista wcześniej oświadczył, że latem chce wrócić do trenowania. Na ten moment nie wiadomo, na jaki krok się zdecyduje, aczkolwiek na brak zainteresowania Mourinho nie narzeka. Szczególnie obserwują go zespoły z Bliskiego Wschodu.