Mourinho znajduje się pod presją w Roma. Przejdzie do Chelsea?

0
55
Sytuacja dotycząca posady The Blues jest bardzo napięta. (zdjęcie: kemboi, twitter)

Jose Mourinho ma zielone światło na powrót do Chelsea, gdyby klubowi zabrakło cierpliwości do Grahama Pottera.

The Blues spadli na 10. miejsce, wygrywając tylko jeden z ostatnich 11 meczów we wszystkich rozgrywkach.

Klubowi udało się strzelić tylko cztery gole w tej żałosnej serii i nie odnotował zwycięstwa na wyjeździe od połowy października. Porażka ze Spurs w sobotę wywarła większą presję na Potterze, który został powołany na Stamford Bridge dopiero we wrześniu.

Jeśli Chelsea pociągnie za spust, były reprezentant Włoch Antonio Cassano jest przekonany, że spróbują sprowadzić Mourinho z powrotem do zachodniego Londynu.

„Gdyby Inzaghi został zwolniony, wykluczyłbym powrót Jose Mourinho. Gdyby pojawiła się oferta z Premier League, Mourinho wybrałby Anglię” – powiedział Cassano w Bobo TV.

„Fani zakochali się w jego postawie (we Włoszech), ale on zamierza odejść, a według mnie może tylko wrócić do Chelsea”.

Czytaj: Polowanie na menedżera Chelsea stało się parodią

Forma Chelsea stała się poważnym problemem.

W międzyczasie Mourinho zagroził podjęciem kroków prawnych po tym, jak został wyrzucony z boiska po raz trzeci w tym sezonie w porażce Romy z Cremonese.

Czytaj: Jose Mourinho wściekły po czerwonej kartce. Został wyrzucony z boiska, a teraz grozi sądem

60-latek otrzymał zakaz opuszczenia boiska, a jego drużyna przegrała 2:1. Cremonese odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie i wspiął się z podnóża Serie A.

Były szef Chelsea, Manchesteru United i Tottenhamu twierdził, że został sprowokowany do reakcji przez czwartego sędziego, który przemówił do niego „w najbardziej niewiarygodny i nieuzasadniony sposób”.

„Jestem emocjonalny, ale nie szalony. Aby zareagować tak, jak ja, coś musiało się najpierw wydarzyć” – powiedział Mourinho. „Przyjrzę się, czy mogę podjąć jakiekolwiek kroki prawne.”

„Piccinini dał mi czerwoną kartkę, ponieważ niestety czwarty sędzia nie jest w stanie zrozumieć, co do mnie powiedział. Chcę się dowiedzieć, czy istnieje nagranie audio” – powiedział Mourinho.

„Nie chcę podejmować tematu, że Serra pochodzi z Turynu i w niedzielę gramy przeciwko Juventusowi. Po raz pierwszy w mojej karierze czwarty sędzia przemówił do mnie w najbardziej niesamowity sposób. To było nieuzasadnione.”

„Pod koniec meczu poszedłem z nimi porozmawiać. Piccinini, który był czwartym sędzią w ostatnim meczu, kiedy zostałem wyrzucony z boiska, kazał mi przeprosić Serrę. Powiedziałem Serrze, że powinien mieć odwagę wyjaśnić, co się stało, ale miał problemy z pamięcią.”