MŚ w siatkówce 2018: Miało być łatwo, a jest pierwsza porażka Polaków. Dziś czas na mecz z Francją.

0
785

Miało być łatwo i przyjemnie. W piątek (21.09) Polacy mieli gładko pokonać swojego teoretycznie najsłabszego rywala z grupy w meczu II fazy rozgrywek tegorocznych mistrzostw świata w Warnie. Niestety, Argentyna pokonała biało-czerwonych 3:2 (25:16, 19:25, 23:25, 25:23, 14:16).

Piątkowy mecz był pełen błędów, niedociągnięć, straconych szans, i nieporozumień. Po pierwsze, pomimo dobrej dyspozycji na początku meczu, Polacy wyraźnie opadali z sił. Seria samych zwycięstw z I fazy rozgrywek dała im się we znaki. Po drugie. Popełniali mnóstwo błędów i nie funkcjonowało ich pierwsze przyjęcie. Po trzecie, rywal Polski grał bezbłędnie. Pełna energii i perfekcyjna, niemalże uskrzydlona Argentyna, wygrywała dosłownie wszystko. Potrafiła też wykorzystać każde gorsze zagranie Polaków.

Inną kwestią, mającą duży wpływ na przebieg spotkania, ale także i na mentalność zawodników, było zamieszanie wokół interpretacji przepisów przez sędziów spotkania. Wydawali się nie do końca znać nowo wprowadzone zasady w siatkówce, co wywoływało niepotrzebne dyskusje na boisku, które, nie czarujmy się, z pewnością miały mniejszy czy większy wpływ na każdy z zespołów.

Jeżeli chcecie poznać dokładny przebieg spotkania, to zapraszamy tutaj!

Polacy przeszli poprzednią fazę turnieju bez żadnej porażki, przez co mogli sobie teoretycznie pozwolić na jedną przegraną w nadchodzących meczach. Jednakże, przegrana z Argentyną i tak nieco komplikuje ich sytuację w grupie i każe mocno pilnować się w reszcie meczów. Jedyną opcją są same wygrane. Polacy mają do rozegrania jeszcze dwa spotkania w grupie. Pierwsze spotkanie zagrają z Francją, która nawet w tak słabej formie jest jednym z najgroźniejszych przeciwników i to nie tylko dla Polski, ale dla niemalże całej reszty świata. W ostatnim meczu II fazy mistrzostw będzie na Polaków czekała mocna Serbia.

Do przejścia do najlepszej szóstki turnieju potrzeba zwycięstwa w grupie lub być jednym z dwóch najlepszych zespołów ze wszystkich grup, które zakwalifikują się do kolejnej fazy turnieju z drugiego miejsca w tabeli.

Ciąg dalszy walki Polaków o III fazę turnieju już dziś od godziny 19:40 na tvp1. Po przeciwnej stronie siatki stanie najtrudniejszy rywal grupy Polaków — Francja.

Trzymajcie kciuki!

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

PRZECZYTAJ TAKŻE: AUTA Z WYCIĘTYM DPF-EM NIE UZYSKAJĄ BADANIA TECHNICZNEGO. RZĄD ZAOSTRZY PRZEPISY!

Zdjęcie główne: źródło