Mundo Deportivo: Tottenham jest na dobrej drodze do pozyskania naprawdę niezadowolonego zawodnika Barcelony

0
3
Ansu Fati chce przenieść się do Tottenhamu na zasadzie wypożyczenia z Barcelony. (zdjęcie: spurs, twitter)

Na początku tego roku ojciec Fatiego wyszedł i rozpoczął kampanię, pokazując swoje niezadowolenie z tego, jak Xavi i kierownictwo Barcelony trzymali Ansu Fatiego poza areną meczową. Z pozycji największego z największych talentów od debiutu w pierwszym składzie w 2019 roku, lewy skrzydłowy cofnął się w kolejce czasu gry. 20-latek otrzymał numer Messiego, gdy Argentyńczyk opuszczał Camp Nou, jednak numer ten nie przyniósł zawodnikowi reprezentacji Hiszpanii zbyt wiele sportowego szczęścia.

– Gdyby to zależało ode mnie, opuścilibyśmy Barcelonę już jutro – zakomunikował w rozmowie ze stacją Cadena COPE w marcu tego roku.

Według Mundo Deportivo, ojciec Fatiego pracuje nad zapewnieniem mu dłuższego czasu gry. Jak podają hiszpańskie media, 20-latek chce sprawdzić się w Premier League, gdzie Tottenham widzi możliwości zawarcia umowy wypożyczenia na sezon.

CZYTAJ: Tottenham Hotspur negocjuje transfer skrzydłowego Barcelony

47 minut gry rozłożonych na trzy mecze La Liga sugeruje, że dla Xaviego z Raphinhą, Ferranem Torresem i nową gwiazdą Lamine Yamalem nie ma miejsca dla Fatiego. Otwiera to drogę do naprawdę ekscytującego transferu.

CZYTAJ: Barcelona jest gotowa pozyskać napastnika Atletico Madryt