„Musimy pokazać zęby” – powiedział trener Arsenalu o nadchodzącym sezonie

0
0
Kanonierzy znów zaliczyli fantastyczną kampanię i znów musieli ustąpić miejsca na szczycie Manchesterowi City. (zdjęcie: faktabola, x)

Główny trener Arsenalu, Mikel Arteta, podsumował bieżący sezon i podzielił się swoimi przemyśleniami na temat następnego.

Według Artety, w przyszłym muszą zatrzymać się i zastanowić, dlaczego wszystko potoczyło się tak, a nie inaczej, muszą przeanalizować podjęte decyzje i postęp osiągany przez klub.

Cały sztab i wszyscy zawodnicy dali z siebie maksimum w tym sezonie. Jednak to było nie wystarczające, by zdobyć mistrzostwo. To już drugi raz. Aby sięgnąć po tytuł musimy przekroczyć nasze granice” – powiedział Arteta.

„Musimy pokazać zęby w przyszłym sezonie. Jeśli naprawdę chcesz wygrać, musisz zrobić kolejny krok do przodu, być bardzo agresywnym, bardzo zdeterminowanym i znaleźć sposób, aby być lepszym od swoich przeciwników” – dodał Arteta.

Nie bądźcie usatysfakcjonowani, bo chcemy znacznie więcej i dostaniemy to!” – porywające przemówienie Mikela Artety na zakończenie sezonu.

CZYTAJ: Pep Guardiola oświadczył, że jest skłonny opuścić Manchester City

Manchester City po raz czwarty z rzędu został mistrzem Premier League po pokonaniu West Hamu United 3:1 w rundzie finałowej sezonu 2023/2024. Zespół Pepa Guardioli zgromadził 91 punktów, zapewniając sobie czołowe miejsce, o które walczył także Arsenal. Tytuł ten jest czwartym z rzędu i szóstym tytułem Man City w ciągu ostatnich siedmiu lat, co czyni go pierwszą drużyną, która cztery razy z rzędu wygrała Premier League.

CZYTAJ: Pep Guardiola został czwartym menedżerem, który sześciokrotnie zdobył mistrzostwo Anglii