Na Netflix zadebiutuje serial dokumentalny o tym, kto zabił Senzo Meyiwa

0
297
Zdjęcie: Netflix

Netflix zaprezentuje w przyszłym miesiącu pięcioczęściowy serial dokumentalny o morderstwie południowoafrykańskiego legendy piłki nożnej, Senzo Meyiwy.

Netflix ogłosił, że serial dokumentalny Senzo: Murder of a Soccer Star, który ma na celu ujawnienie prawdy o głośnym morderstwie byłego bramkarza Bafana Bafana, Senzo Meyiwy, będzie miał premierę 7 kwietnia 2022 roku w serwisie streamingowym.

26 października 2014 roku, trzydziestoletni Senzo Meyiwa stracił życie, próbując chronić swoją partnerkę, gdy do jej domu weszli mężczyźni. Strzelili mu w brzuch.

Meyiwa został zastrzelony podczas napadu na dom swojej dziewczyny, aktorki i piosenkarki Kelly Khumalo w Vosloorus. Na miejscu zdarzenia było sześciu naocznych świadków, w tym niektórzy z jego najbliższych przyjaciół.

Ekscytujący, pięcioczęściowy serial dokumentalny o prawdziwych zbrodniach zagłębia się w morderstwo ukochanej gwiazdy piłki nożnej, dzieląc się wglądem w to, co wydarzyło się tej pamiętnej nocy, kiedy Meyiwa został zastrzelony w rzekomym nieudanym napadzie w 2014 roku.

Czytaj: Oscar Pistorius ma spotkać się z rodzicami ofiary Reevy Steenkamp

Seria zawiera ekskluzywne wywiady z dziennikarzem sportowym Robertem Marawą, byłym szefem Hawks, Shadrackiem Sibiyą, a także adwokatem Gerrie Nel i członkami rodziny Meyiwy, którzy zapewniają intymny wgląd zarówno w życie, jak i śmierć kapitana Bafana Bafana i Orlando Pirates.

W zbliżeniu przyjrzymy się, jak na miejscu zdarzenia było sześciu naocznych świadków, w tym niektórzy z jego najbliższych przyjaciół. Jednak dopiero po ośmiu latach podejrzani — domniemani zabójcy do wynajęcia — stają przed sądem. Serial dokumentalny zadaje pytania, takie jak: „Czy tych pięciu mężczyzn było w to zamieszanych, czy też było to zatuszowanie czegoś bardziej złowrogiego?”

„Dzięki wsparciu i udziale rodziny Senzo oraz dostępowi do śledczych i kluczowych świadków, Senzo: Murder of a Soccer Star ma na celu ujawnienie prawdy kryjącej się za tym głośnym morderstwem” – mówi oficjalne streszczenie.