Nadchodzą duże zmiany w Man United, które dotkną samego Ten Haga

0
2
Przyszłość Erika ten Haga w Manchesterze United jest przedmiotem nieustannych spekulacji angielskich mediów. (zdjęcie: Shuga, X)

Przybycie Sir Jima Ratcliffe’a i jego zespołu do Manchesteru United przyniesie ze sobą duże zmiany organizacyjne, które zakłócą ustalone sposoby działania i naruszą wpływy pomiędzy niektórymi częściami klubu.

Na przykład na Old Trafford sprowadzono już dyrektora sportowego Omara Berradę, natomiast na mianowanie dyrektora sportowego Dana Ashwortha trzeba będzie na razie poczekać. Jednak według Manchester Evening News, skład kierownictwa zmniejszy wpływ głównego trenera Erika ten Haga.

Holender ma teraz kontrolę nad transferami „Czerwonych Diabłów”, ale ostatnie słowo w sprawie podpisania kontraktów z zawodnikami będzie należało do sportowego organu zarządzającego klubu, a Ten Hag, jeśli pozostanie w Manchesterze United, będzie miał drugorzędną rolę w tych sprawach. Nadal będzie miał wpływ na transfery, ale nie będzie już grał głównych skrzypiec.

CZYTAJ: Sir Jim Ratcliffe podjął decyzję w sprawie przyszłości Erika ten Haga

Omar Berrada będzie de facto twórcą wszelkich decyzji dotyczących przyszłości Erika ten Haga. Sir Jim Ratcliffe nie chce interweniować w celu ustalenia losu Ten Hag i zamierza przekazać wiedzę piłkarską Omarowi Berradzie.

Może to mieć wpływ na przyszłość samego Holendra, który wcześniej stwierdził, że warunkiem dla niego jest kontrola nad transferami, choć w mediach już pojawiają się pogłoski o rezygnacji Ten Haga i już wiadomo, dokąd może udać się po opuszczeniu Old Trafford.

Manchester United chce zakończyć ten sezon z Erikiem ten Hagiem, jednak w kolejnej kampanii przyszłość Holendra stoi pod dużym znakiem zapytania. Sytuację wokół specjalisty obserwują trzy kluby Bundesligi.

Zostały one nazwane przez Daily Star. Są to Bayern Monachium, który pod koniec sezonu pożegna się z Thomasem Tuchelem, Bayer, który latem może pożegnać się z Xabim Alonso, a także Stuttgart. Sebastian Hennes może być rywalem Ten Haga w wyścigu o posadę w Monachium, gdyż Bayern również go rozważa.

Jednak pozycja Ten Haga jest nadal wysoka, pomimo nieprzekonujących wyników w Manchesterze United.

Przypomnijmy, że wcześniej informowano, że następcą Holendra na Old Trafford może zostać obecnym głównym trenerem reprezentacji Anglii Gareth Southgate.

CZYTAJ: Manchester United znalazł niespodziewanego kandydata na miejsce Ten Haga