Nagroda dla najlepszego trenera roku w Premier League przekazana

0
570
Zdjęcie: Twitter

Sir Alex Ferguson przekazał Jürgenowi Kloppowi nagrodę dla najlepszego trenera roku w Premier League przyznawaną przez stowarzyszenie ligowych trenerów.

Legendarny trener Manchesteru United zapowiedział przyznanie nagrody Kloppowi na specjalnym filmiku.

– To był niesamowity sezon całego Liverpoolu i Twoja wyjątkowa postawa. Chyba nawet wybaczę ci, że dzwoniłeś do mnie o 3:30 rano, żeby powiedzieć o wygraniu Premier League – śmiał się Ferguson. – Naprawdę zasługujesz na tę nagrodę, gratulacje – dodał Szkot.

Klopp oglądał nagrany wcześniej przez Fergusona filmik w czasie łączenia na żywo i postanowił mu odpowiedzieć.

– Był pierwszym brytyjskim szkoleniowcem, z którym mogłem się spotkać. Gdy poszedłem z nim na śniadanie, to było dla mnie jak audiencja u papieża – opisywał szkoleniowiec. – Wtedy nigdy bym nie pomyślał, że dziś będę trzymał w dłoniach trofeum jego imienia – wskazywał Klopp.

Liverpool wywalczył pierwsze mistrzostwo Anglii po 30 latach. Dla Kloppa to trzecie mistrzostwo kraju zdobyte z prowadzonym przez siebie klubem. Wcześniej dokonał tego dwukrotnie w Borussii Dortmund, w sezonach 2010/2011 i 2011/2012. W 2019 roku świętował z Liverpoolem zwycięstwo w Lidze Mistrzów po pokonaniu Tottenhamu w finale.

Nagroda dla Kloppa nie dziwi miłośników piłki nożnej. To czego dokonał będąc trenerem Liverpoolu zasługiwało na docenienie. Wyniki legendarnego zespołu z Anfield mówią same za siebie. Brawo Jürgen Klopp.

Zdjęcie: Twitter

Czytaj: Rekord w historii klubu Liverpool. Najmłodsza 11 w historii klubu